Procesory AIS ułatwiają śledzenie małych statków

Firma CML Microcircuits we współpracy z exactEarth zaimplementowała obsługę exactTrax w procesorach wyposażonych w układ automatycznej identyfikacji (AIS) CML CMX7032 / CMX7042. W ten sposób powstał obraz (Function Image) 7032/7042FI-3.x, który pozwala zaprogramować procesor, aby zapewnić funkcjonalność AIS klasy B – obsługę technologii SOTDMA / CSTDMA oraz usługi exactTrax.

Ten zaawansowany system efektywnie współpracuje z istniejącymi morskimi systemami ostrzegania. Jest przeznaczony dla milionów małych, prywatnych łódek rybackich i małych kutrów, które pływają po otwartych akwenach i nie mają możliwości wykorzystania systemów AIS klasy B.

exactTrax to nowa technologia, która pozwala na skuteczny odbiór transmisji systemów AIS klasy B przez globalną siećź satelitów exactEarth. Jednocześnie procesory CML CMX7032/CMX7042 pozwalają nadajnikowi na wysyłanie komunikatów zgodnych ze specyfikacją AIS klasy B, które są odbierane przez stacje bazowe AIS i pobliskie statki wyposażone w system AIS.

Usługa exactTrax zapewnia możliwość monitorowania i śledzenia wszystkich statków wyposażonych w transceivery exactTrax na całym świecie. Taka funkcjonalność pozwala na przykład uzyskać informacje w celu ochrony łowisk i środowiska naturalnego, a także na ochronę statków poprzez analizę pozycji nierozpoznanych jednostek.

O autorze