LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Procesor IoT zostanie wykorzystany w połączonych urządzeniach NB-IoT

Firma CEVA, udostępniająca licencje IP układów DSP, oznajmiła, że Sanechips Technology (wcześniej ZTE Microelectronics) wykorzysta jej procesor IoT CEVA-X1 do realizacji produktu NB-IoT (wąskopasmowego Internetu Przedmiotów) o nazwie RoseFinch7100. Rozwiązanie NB-IoT Sanechips dzięki układowi CEVA-X1 jest w stanie zapewnić duży zasięg i niski pobór mocy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie taniej łączności komórkowej o długim czasie pracy w urządzeniach IoT.

Firma Sanechips wzięła niedawno udział w testach NB-IoT w warunkach rzeczywistych na dużą skalę, wykorzystując niedostępny jeszcze w sprzedaży układ RoseFinch. Testy zorganizowane przez China Mobile polegały na badaniu kompletnej sieci komórkowej – sieci bazowej, terminali i aplikacji. Testy zakończyły się pełnym sukcesem.

„Technologia NB-IoT ma szansę zdominować globalny rynek IoT, zatem Sanechips zdecydowało się wspomagać jej rozwój.” – tłumaczy Zhou Jin, dyrektor ds. marketingu w Sanechips. – ”We współpracy z CEVA opracowaliśmy wysokiej klasy produkt RoseFinch7100, który pozwoli na masowe wykorzystanie tej technologii na rynku. Procesor IoT CEVA-x1 zapewnia wysoką wydajność oraz niskie zużycie mocy wymagane przez urządzenia NB-IoT”.

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!