Premier Farnell udostępnia darmową bibliotekę modeli CAD we współpracy z TraceParts

Premier Farnell, Dystrybutor rozwiązań rozwojowych, nawiązał współpracę z serwisem TraceParts, w ramach której udostępnił modele CAD 10.000 produktów firmy TE Connectivity, gotowe do pobrania w różnych formatach. Przygotowana biblioteka zawiera wysokiej rozdzielczości zdjęcia, dokumentację techniczną, najważniejsze parametry i podstawowe cechy podzespołów, jak również dane o producencie, które pomogą projektantom odpowiednio dobrać komponenty do tworzonych aplikacji. Pliki do pobrania dostępne są w wielu różnorodnych formatach CAD i obejmują produkty firmy TE Connectivity oferowane w ramach takich marek jak: Alcoswitch, AMP, Potter & Brumfield, Raychem oraz Schrack. Biblioteka będzie regularnie uzupełniana o nowe produkty.

Oprócz tego Premier Farnell udostępnia także pliki CAD dla ponad 250 tysięcy produktów na swoich stronach internetowych, pod adresami www.farnell.com, www.newark.com i www.element14.com/.

Chris Swetman, Kierownik działu Technical Data Web Experience w firmie Premier Farnell, powiedział: „Jako Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, stale szukamy nowych sposobów by pomóc naszym klientom w projektowaniu ich produktów i skracaniu czasu wprowadzenia nowych aplikacji na rynek. Podejmując partnerstwo z TraceParts jesteśmy w stanie zaoferować inżynierom gotowe pliki CAD, skracając czas projektowania i pomagając im w szybszym rozpoczęciu prototypowania.”

TraceParts to światowy lider w dostarczaniu cyfrowych materiałów dla inżynierów. By skorzystać z usług firmy wystarczy założyć konto na stronie internetowej TraceParts, które pozwoli na wybór plików trójwymiarowych modeli CAD i na pobranie ich. Cały proces jest bardzo prosty i zupełnie bezproblemowy.

Aby zobaczyć bibliotekę modeli CAD Premier Farnell wystarczy wejść pod adres: https://www.tracepartsonline.net/content.aspx?fwsid=GLOBALV3&Class=farnell 

 

O autorze