Społeczność element14 liczy pół miliona członków!

Społeczność element14, portal internetowy , który łączy inżynierów, producentów, inwestorów i innych innowatorów w środowisku twórców liczy już ponad 500 000 członków. Jest to najstarsza sieć tego typu w branży elektroniki – została utworzona w 2009 roku przez dystrybutora elektroniki, firmę Premier Farnell, której celem było bardziej bezpośrednie zaangażowanie się w sprawy jej klientów. Społeczność element14 szybko ewoluowała wraz z powstawaniem nowych programów i nowych treści, by lepiej spełniać zmieniające się potrzeby i odpowiadać na zainteresowania jej członków – innowatorów z branży elektroniki.

Łączna liczba uczestników społeczności element14 rosła średnio o 20 procent rocznie, a w niektórych latach wzrastała nawet o 50% – podaje Diane Kibbey, globalna dyrektor społeczności i social media w Premier Farnell.

„Co odróżnia społeczność element14 od innych stron internetowych w naszym przemyśle to dynamiczny poziom uczestnictwa jej członków.” – powiedziała Kibbey. „Społeczność element14 to strona niezależna od dostawców, gdzie inżynierowie mogą otrzymać szczere odpowiedzi i opinie od innych inżynierów i hobbystów z całego Świata.”

Na pół miliona użytkowników portalu składają się osoby ze wszystkich zakątków globu. Dzieląc ich wg regionów, 42% pochodzi z Europy, 37% z Ameryki Północnej, a 21% z Azji i Pacyfiku. Oprócz tego, 80% członków ma wykształcenie, lub doświadczenie związane z inżynierią albo ze środowiskiem twórców.

Społeczność dostarcza wiedzę i ducha odkrywania

Przynależność do społeczności element14 wiąże się z szeregiem korzyści. Przede wszystkim pozwala uczestniczyć w niezależnym, internetowym forum, gdzie ponad pół miliona inżynierów i twórców może znaleźć pomoc przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, łącząc się ze sobą, współpracując i poszukując porad w trakcie pokonywania trudnych wyzwań projektowych. Członkowie mają też dostęp do działu Design Center, rozległej bazy materiałów, w której znaleźć można zarówno najnowsze narzędzia deweloperskie, informacje techniczne od dostawców, dyskusje pomiędzy użytkownikami portalu, webinaria i czaty na żywo z zespołem wsparcia element14. „Nasi członkowie naprawdę na co dzień  angażują się wzajemnie w swoje sprawy, co stanowi podstawowy wyróżnik naszej społeczności” – powiedziała Kibbey.

W przyszłości społeczność element14 będzie nadal rozwijać się i oferować nowe funkcje, by spełniać potrzeby rosnącej liczby jej użytkowników, organizując comiesięczne konkursy projektowe i tworząc nowe fora, skoncentrowane na potrzebach startupów. Będzie także kontynuować zbieranie i publikowanie informacji dostarczonych przez członków na forum.

O autorze