Farnell element14 przedstawia listę najważniejszych produktów szkoleniowych

Farnell element14 opracował listę najważniejszych produktów dla szkoleniowców w branży elektronicznej, które obejmują podstawowe i najchętniej kupowane produkty do wyposażenia laboratoriów szkoleniowych.  Na liście znalazły się popularne produkty, począwszy od najnowszego modelu 3D Raspberry Pi3, do drukarek 3D oraz oprogramowania — niezbędne wyposażenie dla studentów, którzy poszukują możliwości przetestowania narzędzi. Wymienione produkty pomogą również szkoleniowcom w stworzeniu odpowiedniego środowiska z wykorzystaniem odpowiedniego wyposażenia i właściwych narzędzi, które zagwarantują studentom najlepszy start w ich karierze inżynierskiej.

Wyróżnionymi pozycjami na liście najważniejszych produktów szkoleniowych opracowanej przez Farnell element14 są:

  • Analizator mocy Keysight N6705C: ten analizator mocy stanowi połączenie zasilaczy DC (od jednego do czterech), multimetru cyfrowego, oscyloskopu, arbitralnego generatora funkcyjnego oraz rejestratora danych, zapewniając jeden zintegrowany przyrząd, który gwarantuje doskonały stosunek wartości do ceny i łatwą obsługę. Analizator mocy jest także idealny do testów badawczych oraz walidacji projektów.
  • Drukarka 3D Robox: drukarka 3D Robox jest wyposażona w głowicę z podwójną dyszą do druku w technologii FFF oraz odpowiedni podajnik filamentu do tworzenia różnych modeli 3D z plików w formacie .stl, dzięki czemu zmienia laboratoria szkoleniowe w niewielki zakład produkcyjny stwarzający nieograniczone możliwości innowacji.
  • Autodesk Eagle: Autodesk Eagle jest wydajnym i łatwym w obsłudze oprogramowaniem do projektowania płytek PCB. Oprogramowanie jest darmowe dla studentów zakwalifikowanych instytucji edukacyjnych, dzięki czemu uzyskują oni łatwy dostęp do profesjonalnych narzędzi, które pomogą im rozwinąć umiejętności wymagane w miejscu pracy.

Oprócz produktów i narzędzi Farnell element14 udostępnia zasoby, które pomagają w edukacji i szkoleniach następnego pokolenia inżynierów na uczelniach wyższych i uniwersytetach, w tym również zasoby dla pracowników naukowych.  Akademia STEM społeczności portalu element14 jest strefą poświęconą wszystkim, którzy pragną badać koncepcje związane z nauką i projekty tworzone w ramach szkoleń stacjonarnych z zakresu branży elektronicznej oraz przestrzeni cyfrowej https://www.element14.com/community/community/stem-academy.  Za pośrednictwem swojego portalu edukacyjnego, dostępnego pod adresem http://pl.farnell.com/for-educators firma oferuje również gamę kalkulatorów oraz narzędzi.

Pozostałymi pozycjami z listy najważniejszych produktów szkoleniowych są:

  • Raspberry Pi 3 Model B: stworzony w oparciu o funkcje swoich poprzednich wersji i dodatkowo wyposażony w nowy, szybszy procesor oraz opcje łączności Wi-Fi i Bluetooth Low Energy.
  • Zasilacz laboratoryjny GW Instek GPS-3030D: liniowy zasilacz DC o mocy 90 W z cyfrowym wyświetlaniem wartości pomiarów oraz różnymi wyjściami mocy. Lekka i kompaktowa konstrukcja
  • Zestaw złączy, zacisków i końcówek MULTICOMP MCK19: 262-elementowy zestaw zacisków do użytku ze złączami, obejmujący końcówki żeńskie szybkorozłączne, oczkowe, widełkowe, doczołowe do oplotów, końcówki zamknięte i zaciskarkę.
  • MIKROSKOP DI-LI 912-A TRINO Z FUNKCJĄ STEREO-ZOOM: inspekcyjny mikroskop przemysłowy stereo z obiektywem zmiennoogniskowym, charakteryzujący się szczelnością, odpornością na pleśń oraz właściwościami antyelektrostatycznymi. Gwarantuje bezproblemową pracę w każdym środowisku.
  • Multimetr Fluke 87V: Fluke 87V jest jednym z najpopularniejszych multimetrów przemysłowych dostępnych na rynku. Zapewnia dokładny pomiar napięcia i częstotliwości w napędach silnikowych z funkcją regulacji prędkości i innych urządzeniach wytwarzających zakłócenia elektryczne.
  • Mathworks MATLAB i Student Suite: zestawy edukacyjny MATLAB Student oraz SIMULINK Student Suite zawierają te same narzędzia, których codziennie używają profesjonalni inżynierowie oraz naukowcy, ułatwiające modelowanie, symulację oraz analizowanie projektów.
  • Oprogramowanie LabVIEW w wersji Home: platforma do graficznego programowania, z której korzystają miliony inżynierów i naukowców do rozwiązania problemów, akwizycji oraz analizy danych, kontroli urządzeń, automatycznego testowania oraz kontroli poprawności, prototypowania i wielu innych operacji.

Szkoleniowcy mogą uzyskać zniżki na niektóre produkty szkoleniowe, odwiedzając stronę http://pl.farnell.com/for-educators.

O autorze