LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

ABI Electronics MIS4 – wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy w ofercie Tespol

W jednej obudowie ABI Electronics zmieściło aż 8 różnych urządzeń, tworząc tym samym wszechstronne urządzenie, które przyda się każdemu elektronikowi.

Prawdopodobnie najbardziej interesujący moduł – cyfrowy oscyloskop 3-kanałowy, posiadający niezależne wyzwalanie na każdym kanale, jest w stanie próbkować sygnały z częstotliwością 500 MS/s. Istnieje możliwość nagrywania przebiegów oraz wykonywania 28 automatycznych pomiarów. MIS4 posiada także 2-kanałowy generator przebiegów zdolny w ciągu sekundy wygenerować 200 MS (milionów próbek). Przy pomocy miernika częstotliwości można obsłużyć 3 kanały i zmierzyć częstotliwość sygnału do 1,1 GHz. Trzy kolejne niezbędne każdemu elektronikowi urządzenia to omomierz o zakresie pomiaru do 100 MΩ, amperomierz do 10 A i woltomierz do 500 V. Nowy przyrząd firmy ABI może także spełniać funkcję programowalnego zasilacza, dając na 4 niezależnych wyjściach nawet 100 mA w zakresie napięć od -12 V do 12V lub 1 A dla napięć do 5V. Wreszcie – inżynierowie dostają do dyspozycji 8 uniwersalnych wejść/wyjść, na które można zaprogramować sygnały o napięciach do 12 V (lub o poziomach logicznych specyficznych dla danej technologii, np. TTL).

MIS4 stanowi bardzo atrakcyjną propozycję dla niewielkich gabarytowo biur inżynieryjnych, w których badane są szczegóły działania płytek PCB. Jedno zwarte urządzenie zajmuje niewiele miejsca i jest wygodne w obsłudze.

Co istotne, ABI Electronics proponuje całą gamę urządzeń z serii SYSTEM 8, które wraz z przyrządem MIS4 mogą stanowić kompletne laboratorium diagnostyczno-pomiarowe do badania i testowania układów elektronicznych.

Oprócz wsparcia sprzętowego ABI Electronics stworzyło także oprogramowanie TestFlow, dołączane do każdego modułu z serii SYSTEM 8. Ma ono pomóc w automatyzacji testów płytek PCB, generowaniu czytelnych raportów z testów oraz pozwala na wykorzystywanie raz stworzonych testów w przyszłości.

Bez wątpienia cała seria SYSTEM 8, dołączane do niej oprogramowanie, a przede wszystkich wszechstronny i zwarty przyrząd pomiarowy MIS4 czynią ofertę ABI Electronics bardzo atrakcyjną dla wszystkich elektroników chcących zaoszczędzić czas i przestrzeń laboratoryjną przy testowaniu płytek PCB. System ten może być również z powodzeniem wykorzystywany w edukacji.

Dystrybutorem produktów firmy ABI w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, tespol.com.pl.

Autor: Tespol