Nowy, odporny na uszkodzenia, przenośny dysk Apacer AC532

Firma Apacer wprowadziła nowy dysk twardy AC532. Wyróżnia się on ergonomicznym kształtem i wysoką odpornością na uszkodzenia, a także atrakcyjną ceną. AC532 został wyposażony w wewnętrzną strukturę antywibracyjną, która pozwala przetrwać upadek z wysokości 1 metra. Antypoślizgowa powierzchnia z obu stron sprawia, że dysk jest łatwo przenosić bez ryzyka uszkodzenia na skutek upadku, uderzenia i wstrząsów różnego typu. Ponadto model AC532 wykorzystuje interfejs USB 3.1 Gen 1, który znacznie przyspiesza transmisję danych. Dostępne są wersje o pojemności do 2 TB.

AC532 jest wyposażony w trzy zabezpieczenia: wewnętrzne zawieszenie tłumiące drgania, zabezpieczenie przed upadkiem z wysokości 1 metra i powłokę antypoślizgową po dwóch stronach. Dzięki tym zabezpieczeniom AC532 zapewnia skuteczną ochronę cennych danych użytkowników. Wewnętrzne zawieszenie tłumiące wibracje stanowi bufor chroniący dysk twardy przed oddziaływaniami zewnętrznymi. Ponadto model AC532 przeszedł test upadku z wysokości 1 metra – nie powoduje to żadnej utraty danych. Te cechy sprawiają, że dysk AC532 jest bezpiecznym przenośnym urządzeniem magazynującym.

Apacer AC532 łączy skuteczną ochronę ze stylowym designem. Jest dostępny w dwóch kolorach: kruczoczarnym i błyszczącej bieli, a jego powierzchnia odbija światło. Spód i brzegi AC532 są pokryte odpowiednio czarnym lub białym matowym materiałem, który podkreśla połysk obudowy. Natomiast cztery rogi dysku są pokryte chropowatą teksturą. Wraz z antypoślizgowym materiałem po dwóch stronach sprawia to, że dysk jest wygodny w przenoszeniu a ryzyko upuszczenia czy przypadkowego upadku zmniejszono do minimum.

Dysk AC532 uzyskał liczne certyfikaty bezpieczeństwa, w tym CE, FCC, RCM oraz BSMI. Zapewnia to bezpieczeństwo danych oraz kompatybilność z międzynarodowymi standardami. Wytrzymałe złącze żeńskie USB-A dysku AC532 może wytrzymać ponad 10.000 operacji podłączania i odłączania, co gwarantuje bezpieczeństwo nośnika.

Model AC532 jest dostępny w wersjach o pojemności 1 lub 2 TB – ten drugi wariant może przechować do 500.000 utworów w formacie mp3, 1.000.000 obrazów lub 833 godziny wideo w jakości Full HD. Jest to ogromna ilość, która dzięki dyskowi będzie zabezpieczona przed wypadkami wynikającymi z codziennego użytkowania. Opisywany przenośny nośnik danych jest przeznaczony szczególnie dla osób, które często się przemieszczają.

O autorze