Nowy moduł kolorowego wyświetlacza dla WaRP7

Firma Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, wprowadziła na rynek zintegrowany moduł kolorowego wyświetlacza z interfejsem dotykowym wraz z zestawem do rozwoju oprogramowania Android (SDK) dla platformy rozwojowej WaRP7, który przeznaczony jest do stosowania w układach IoT oraz urządzeniach elektronicznych do noszenia.

Moduł WaRP7 LCD zawiera standardowy wyświetlacz MIPI z interfejsami DSI (interfejs szeregowy wyświetlacza) oraz I2C (pośrednik pomiędzy układami scalonymi) i został zaprojektowany specjalnie do użytku z produktami WaRP7. Ekran ma okrągły kształt, a średnica aktywnego obszaru wynosi 31,9 mm przy rozdzielczości RGB 320 × 320 punktów i zużyciu energii 226 mW.

Platforma WaRP7 została stworzona z myślą o przyspieszeniu i ułatwieniu rozwoju IoT oraz urządzeń elektronicznych do noszenia jest ona odpowiedzią na wyzwania technologiczne i umożliwia projektantom skupienie się na tworzeniu zróżnicowanych funkcji. Platforma składa się z płyty głównej i karty córki. Płyta główna jest oparta na procesorze aplikacyjnym NXP® i.MX 7Solo i jest wyposażona w zaawansowany rdzeń ARM® Cortex®-A7 oraz Cortex-M4.

Unikalna, zróżnicowana i wielordzeniowa architektura platformy WaRP7 nie tylko umożliwia tryby niskiego poboru mocy, niezbędnego w przypadku większości projektów, ale także zapewnia zasilanie bardziej zaawansowanych systemów operacyjnych oraz wielofunkcyjny interfejs użytkownika. Karta córka ma elastyczną konstrukcję ze zbierającymi dane czujnikami oraz gniazdem rozszerzeń MikroBus™ z dostępem do ponad 200 płytek Click Boards™ dla użytkowników. Umożliwia szybkie budowanie prototypów dla wszelkich rozwiązań IoT i urządzeń elektronicznych do noszenia. Wszystkie elementy układu zostały wybrane ze względu na niski pobór mocy, niewielkie rozmiary oraz niski koszt.

Układ jest teraz wyposażony w pełne wersje systemów operacyjnych Android oraz Linux, co znacznie zwiększa liczbę dostępnych opcji programowania i umożliwia wprowadzenie zestawu do rozwoju oprogramowania Android (SDK).

Wyświetlacz LCD WaRP7 jest dostępny w sprzedaży w ofercie Farnell element14 dla Europy, Newark element14 dla Ameryki Północnej i element14 na Dalekim Wschodzie.

O autorze