Movidius™ Neural Compute Stick firmy Intel® teraz dostępny w RS Components

RS Components ogłasza dostępność w sprzedaży rozwiązania Movidius™ Neural Compute Stick (NCS) firmy Intel®, najnowszego narzędzia rozwojowego o ultraniskim poborze mocy do głębokiego uczenia. Narzędzie umożliwia deweloperom opracowywanie i przygotowywanie prototypów aplikacji sztucznej inteligencji (SI) dla szerokiej gamy urządzeń w formacie USB.

Neural Compute Stick, przeznaczony dla deweloperów, korporacyjnych działów badawczo-rozwojowych oraz badaczy uniwersyteckich pracujących z aplikacjami uczenia maszynowego oraz aplikacjach opartych na danych. Posiada wbudowany układ Vision Processing Unit (VPU) Movidius™, który oferuje najwyższą w swojej klasie efektywność energetyczną i możliwość pracy w wysokowydajnych, zmiennoprzecinkowych splotowych sieciach neuronowych (CNN).

Neural Compute Stick, obsługuję popularną platformę programistyczną Caffe Deep Neural Network (DNN) dzięki czemu idealnie sprawdza się w roli narzędzia deweloperskiego do prototypowania i przyspieszania sieci neuronowych. Dostępność rozwiązania w postaci urządzenia w obudowie typu pendrive umożliwia deweloperom i naukowcom przeniesienie swoich projektów z chmury co pozwala szybko uzyskiwać informacje na temat wydajności i dokładności aplikacji w sieciach neuronowych działających w rzeczywistym świecie. Projekty sieci neuronowych mogą być sprawnie przenoszone za pomocą platformy Movidius™ Neural Compute Compiler w celu uruchamiania inferencji głębokiego uczenia w czasie rzeczywistym na kompaktowym urządzeniu typu pendrive.

Umożliwiając przyspieszenie istniejących ograniczonych obliczeniowo platform, NCS pozwala na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych z zastosowaniem deep-learning i prototypowania na laptopie z systemem Linux lub dowolnym urządzeniu z procesorem w architekturze x86. Ponadto interfejs API platformy Neural Compute Platform umożliwia aplikacjom użytkownika pracę na wbudowanym hoście, co pozwala zainicjować platformę docelową, wczytać plik z grafem i odciążyć aplikację obciążeniem inferencji. Wsparcie dla NCS zostanie również rozszerzone w przyszłości w celu uwzględnienia innych platform, takich jak Raspberry Pi.

Kompletna lista narzędzi software’owych w zestawie Movidius™ Neural Compute Software Development obejmuje zestaw narzędzi Movidius™ Neural Compute i Movidius™ Neural Compute API. Narzędzia te są dostępne online na stronie developer.movidius.com.

Movidius™ Neural Compute Stick firmy Intel jest dostępny w firmie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze