„Flick HAT” dla Raspberry Pi do śledzenia ruchu 3D – w ofercie Farnell element14
Farnell element14 dodał do gamy akcesoriów Raspberry Pi™ najnowszą nakładkę HAT (Hardware on Top) do śledzenia ruchu 3D i obsługi gestów. Flick HAT pozwala inżynierom na rozszerzenie opcji sterowania w Raspberry Pi oraz urządzeniach z interfejsem I2C poprzez przeciągnięcie, naciśnięcie lub poruszenie nadgarstkiem. Dzięki opcji wykrywania ruchu w 3D z maksymalnej odległości 10 cm, nakładka Flick HAT podwaja asortyment alternatywnych urządzeń, zapewniających użytkownikom większą elastyczność.
Wykorzystanie technologii NFC oznacza, że nakładka Flick HAT może być wykorzystywana do sterowania komputerem, telewizorem, systemem muzycznym lub innym urządzeniem, nawet wtedy, gdy jest ono schowane za nieprzewodzącymi materiałami takimi jak drewno lub akryl. Nakładka Flick HAT obsługuje również komunikację poprzez interfejs I2C. Stosowanie nakładki zostało uproszczone dzięki możliwości montażu typu plug-and-play, który nie wymaga lutowania. Z kolei biblioteki programu pozwalają konstruktorom na wykorzystanie z pełnego zakresu funkcji, którą zapewnia śledzenie 3D i rozpoznawanie gestów.
Gama nakładek Flick HAT zapewnia zgodność ze wszystkimi płytkami Raspberry Pi: Flick HAT jest zgodna z Pi A+, B+, 2B i 3B, a Flick Large — z Raspberry Pi, Arduino, BeagleBone® i Genuino oraz z każdym urządzeniem z interfejsem I2C. Płytka Raspberry Pi Zero jest obsługiwana przez Flick Zero.
Nakładka Flick HAT jest dostępna w ofercie Farnell element14 na terenie całej Europy, CPC w Wielkiej Brytanii.


W NASK powstaje Laboratorium AITAS. Będzie sprawdzać odporność AI
Precyzyjne pozycjonowanie i inteligentne wykrywanie obecności w układzie AIROC™ UWB TSL100 Infineon
10 lat po referendum brexitowym: lekcje dla Polski i Unii Europejskiej – wnioski z konferencji 


![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)

