Reichelt elektronik chce zdobyć polski rynek

Od blisko 50 lat reichelt elektronik zajmuje się dystrybucją komponentów elektronicznych i technologii IT. W sklepie reichelt.pl, elektronicy znajdą półprzewodniki i mikrosterowniki, oświetlenie LED, tranzystory, jak również rezystory, kondensatory, złącza i przekaźniki. Dostępne są również wysokiej jakości narzędzia i przyrządy pomiarowe, takie jak stacje lutownicze, mierniki uniwersalne czy oscyloskopy. Udostępniamy korzystne oferty z zakresu PC i technologii sieciowej: wewnętrzne i zewnętrzne dyski twarde, AMD oraz Intel-CPU, pamięci główne, jak i routery bezprzewodowe, technologie PLC czy kable krosowe mogą zainteresować zarówno klientów prywatnych, jak i biznesowych. Firma oferuje również duży wybór elektroniki użytkowej, takiej jak rzutniki komputerowe, sprzęt RTV, anteny satelitarne, konwertery i odbiorniki, czy akcesoria eksploatacyjne: kable HDMI, baterie i akumulatory.

Dzięki asortymentowi 85 000 produktów firma jest jednym z największych dystrybutorów online w branży i – oprócz Niemiec – z powodzeniem zdobywa również rynki w innych krajach: Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Francji czy Holandii. Teraz reichelt elektronik ogłasza wejście na polski rynek i zapowiada konkurencji: „Chcemy zostać liderem sprzedaży na polskim rynku w kategorii oferowanych przez nas produktów“ mówi prezes Ulf Timmermann. Wraz z uruchomieniem polskiego sklepu reichelt kontynuuje strategię rozwoju międzynarodowego.

Po zakończonym sukcesem wejściu na rynek brytyjski i francuski, Polska jest trzecim krajem, któremu udostępniono sklep online w ojczystym języku. Od teraz polscy klienci mogą wybierać spośród 85 000 produktów: komponentów elektronicznych, narzędzi, technologii PC i sieciowych. Informacje oraz kompleksowa obsługa klienta będą dostępne w języku polskim. Firma chce dostarczyć polskim klientom usługi tej samej jakości, jak w Niemczech. Wszystkie informacje, poradniki oraz inspiracje fani elektroniki znajdą na specjalnym blogu dostępnym w polskiej wersji językowej.

Już dziś można zauważyć pozytywny odbiór sklepu. reichelt pojawił się na polskim rynku oferując produkty, na które obecnie jest duże zapotrzebowanie, m.in. karty graficzne o wysokiej wydajności, potrzebne np. do kopania bitcoinów. W ten sposób zdobył serca polskich klientów, mimo braku dotychczas polskiej wersji językowej sklepu.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu firma stawia sobie ambitne cele. Pierwszym krokiem była rozbudowa centrum logistycznego w Sande wiosną tego roku, tak aby było w stanie pomieścić do 150 000 produktów i obsłużyć 10 000 zamówień dziennie. Dzięki szybkiej i wydajnej logistyce oraz wysokiej jakości produktom w atrakcyjnych cenach, firma reichelt elektronik jest gotowa na zdobywanie kolejnych międzynarodowych rynków.

W tym roku reichelt rozwinął także markę własną – RND. RND zaopatruje specjalistów w produkty ich codziennego użytku, takie jak komponenty elektroniczne, złącza, kable i sprzęt laboratoryjny, wyróżniające się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Wszystkie produkty poddawane są ścisłej kontroli jakości i spełniają obowiązujące standardy przemysłowe. RND gwarantuje również utrzymanie standardów CE, RoHS i REACH.

„Jesteśmy pewni, że nasza oferta – produkty, usługi i zgromadzona wiedza zjednoczą nam klientów zainteresowanych elektroniką na całym świecie, podobnie jak w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie odnieśliśmy sukces“ wyjaśnia Ulf Timmermann. „Internet sprawił, że świat nagle stał się mały i okazało się, że polscy elektronicy – czy to w sektorze B2B czy też klienci prywatni – mają takie same potrzeby i oczekiwania jak klienci niemieccy. W przeciwieństwie do ludzi, elektronika nie zna granic. Wraz z uruchomieniem polskiej wersji sklepu online, nie tylko realizujemy naszą strategię rozwoju na rynkach międzynarodowych, lecz chcemy również wzmocnić i rozwinąć relacje, które do tej pory udało nam się nawiązać“.

O autorze