Intersil zmienia nazwę na Renesas America

Po przejęciu amerykańskiej firmy Intersil, Renesas planuje stać się prawdziwie globalną korporacją.

Renesas nie zamierza zamykać zakładów produkcyjnych czy też centrów projektowych amerykańskiej firmy ani żadnych biur sprzedaży lub wsparcia, chociaż spodziewana jest pewna ich reorganizacja. Przejęte udziały stały się istotną częścią japońskiej korporacji, umożliwiając jej błyskawiczny rozwój w dziedzinie precyzyjnych układów analogowych oraz zarządzania zasilaniem, a dotychczasowy prezes Intersil został wiceprezesem Renesasa i dalej kieruje działalnością nowej, amerykańskiej części półprzewodnikowego imperium. Można więc śmiało mówić o swoistym połączeniu firm i następującej ich integracji.

Zmiany, które zamierza teraz wprowadzić Renesas mają charakter wizerunkowy oraz mają zmienić zarządzaną z Japonii firmę o międzynarodowym zasięgu w prawdziwie globalną korporację, będącą największym dostawcą rozwiązań wbudowanych na świecie. Do stycznia 2018 roku wszystkie oddziały dawnego Intersil będą miały nazwy związane z Renesas.

Sam Renesas został założony w 2010 roku jako związek ponad 800 producentów z całego świata i od tamtej pory był firmą o największej globalnej sieci dystrybucji i wsparcia.

O autorze