Nowy laptop modułowy pi-top już w RS Components

RS Components rozpoczyna dostarczanie najnowszej generacji modułowego laptopu pi-top. Laptop ten zawiera ulepszenia wspierające naukę i zwiększające użyteczność.

Nowy laptop pi-top jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz full-HD 1080p, akumulator umożliwiający 8-godzinna pracę, pełnowymiarową wysuwaną klawiaturę oraz Raspberry Pi 3, co oferuje ogromne możliwości przetwarzania oraz dodatkową moc dla projektantów. Laptop jest dostępny z wyświetlaczem montowanym w obudowie. Jest on gotowy do montażu poprzez podłączenie Raspberry Pi 3 oraz dodatkowego sprzętu za pomocą dostarczonych przewodów. Aby zrozumieć zasady informatyki i kodowania oraz tworzyć własne projekty, użytkownicy mogą korzystać z ekosystemu pi-top, obejmującego oprogramowanie, akcesoria i pomoce techniczne oraz naukowe.

Wysuwana klawiatura zapewnia dostęp do Raspberry Pi 3 i magnetycznej szyny montażowej, która umożliwia użytkownikom poszerzanie wiedzy dzięki rozbudowie sprzętu. Dostarczany z nowym modelem pi-top zaawansowany zestaw wynalazcy umożliwia rozszerzenie wersji podstawowej o diody LED, modułowe akcesoria do mikrofonów i głośników oraz pi-topPROTO+ — płytkę zgodną z nakładką HAT, która zawiera płytkę projektową do tworzenia prototypów obwodów elektronicznych bez konieczności lutowania.

Modułowy laptop pi-top standardowo jest dostępny w formie samodzielnego projektu, który stanowi solidną dawkę podstawowej wiedzy informatycznej oraz podstawę dla bogatych doświadczeń w poznawaniu oprogramowania i sprzętu. Najnowsza wersja jest jeszcze mocniejsza, bardziej użyteczna i już teraz RS Components jest w stanie realizować wszystkie zamówienia klientów.

Aby pomóc użytkownikom odkryć nowe funkcje i możliwości laptopa, sprawdzone oprogramowanie pi-topOS Polaris zawiera specjalnie wbudowane aplikacje do nauczania, w tym personalizowane narzędzie do tworzenia planu lekcji pi-topCLASSROOM, a także przykłady obliczeń fizycznych pi-topCODER i pi-topPROTO. Użytkownicy mogą również korzystać ze znanych narzędzi, takich jak Scratch i CEEDuniverse, które pomogą w nauce kodowania, oraz z pakietu Google office i Chromium. Platforma pi-topOS Polaris to jedyna platforma związana z technologią nauczania, która została w pełni zatwierdzona przez komisję egzaminacyjną UK Oxford Cambridge RSA (OCR).

Nowy model pi-top jest dostępny na zamówienie na stronie RS.

O autorze