LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

[3 WEBINARIA NI] Akwizycja danych i zarządzanie nimi

W dniach 5-7 grudnia 2017 National Instruments zaprasza na trzy webinaria, których tematyka dotyczy akwizycji danych.

  • Wtorek, 5 grudnia 2017, godz. 11:00 – 12:00

Tworzenie cyfrowych systemów akwizycji – porady praktyczne

Tworząc system DAQ należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpływają na skuteczność testu. Podczas tego webinarium zostaną omówione takie zagadnienia, jak prowadzenie kabli, kondycjonowanie sygnału, odporność na szumy i całkowita dokładność systemu DAQ budowanego   w całości od podstaw.

  • Środa, 6 grudnia 2017, godz. 11:00 – 12:00

Jak radzić sobie z danymi o dużej objętości

Systemy akwizycji generują coraz więcej danych opisujących przebiegi analogowe. Dają tym samym możliwość poznania większej ilości szczegółów, jednak może to prowadzić jednocześnie do dużej straty czasu na przeszukiwanie i analizowanie wielu zbiorów danych. Uczestnicy webinarium dowiedzą się, jak zapisywać wyłącznie dane przydatne w określonej sytuacji za pomocą takich technik, jak dokumentacja metadanych, własna konfiguracja wyzwalania, implementacja odpowiednich technik analizy i rejestracja warunkowa.

  • Czwartek, 7 grudnia 2017, godz. 11:00 – 12:00

Synchronizacja rozproszonych systemów akwizycji – porady praktyczne

Gdy systemy DAQ staja się coraz bardziej rozproszone, istotną rolę zaczynają odgrywać takie czynniki, jak odległość, topologia i przepustowość. Mogą one sprawić, że trudniej będzie zapewnić synchronizację systemu. Uczestnicy webinarium dowiedzą się, kiedy stosować synchronizację sygnałem, a kiedy synchronizację czasową, a także jakie wyniki mogą dać określone technologie i w jaki sposób uniknąć typowych problemów podczas integracji systemów rozproszonych.

 

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!