Nowości LED Luxeon Color – dwucyfrowy wzrost wydajności

Firma Lumileds ogłosiła, że udało jej się znacząco zwiększyć natężenie strumienia swych kolorowych diod LED. Wzrost wydajności flagowej serii Luxeon C Color Line wynosi 20%  w przypadku diody zielonej i cyjanowej, dioda czerwono-pomarańczowa zyskała 12% natężenia światła, a dioda czerwona – 8%.

Zwiększenie natężenie strumienia kilku kolorów należących do serii Luxeon C Color Line pozwoliło spełnić rosnące wymagania klientów, a także ulepszyć istniejące projekty i tworzyć od zera nowe, bardziej wydajne rozwiązania.

Opisywane układy zostały zaprojektowane z myślą o mieszaniu kolorów, w czym pomocna jest standardowa wartość ogniskowej. Sprawia to, że diody Luxeon C Color Line nadają się świetnie do oświetlenia architektury i sceny, awaryjnego oświetlenia pojazdów, a także lamp i instalacji o regulowanej barwie. Wszystkie diody z serii Luxeon C Color Line zostały przetestowane w temperaturze 85°C, gwarantując efektywną pracę w rzeczywistych warunkach. Diody LED zapewniają najniższą na rynku rezystancję termiczną 2,8 °C/W, co pozwala zaoszczędzić na radiatorach – lub też wysterować diody silniej w porównaniu do produktów konkurencji.

Ponadto uzyskano o 20% silniejszy strumień w zielonych i cyjanowych diodach wchodzących w skład serii Luxeon Z oraz Luxeon Rebel.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie produktów.

Dystrybutorem produktów Lumileds w Polsce jest firma Future Electronics, ul. Kłopotowskiego 22, 03-717 Warszawa, tel.: 22 590 72 02, fax: 22 590 72 30, http://www.futureelectronics.com.

O autorze