Bezpłatne szkolenia STMicroelectronics dla startupów
Wspólnie z firmą STMicroelectronics zapraszamy do udziału w specjalnych szkoleniach/warsztatach „Sensory MEMS i środowiskowe„, dedykowanych młodym firmom i startupom. Planowane są 4 takie wydarzenia w 2018 roku, w następujących lokalizacjach i terminach:
- 06/02/2018 – Kraków
- 24/05/2018 – Gdańsk
- 06/09/2018 – Warszawa
- 23/10/2018 – Wrocław
Agenda szkoleń:
- Przegląd portfolio podzespołów STMicroelectronics
- Dostępne rozwiązania HW i SW
- Hands-on #1: pierwsze kroki z STM32 i STM32CubeMX
- Hands-on #2: prosta aplikacja sensoryczna NUCLEO-L073R i X-NUCLEO-IKS01A2
- Lunch
- Hands-on #3: komunikacja RF (NUCLEO-L073R, X-NUCLEO-IKS01A2 i X-NUCLEO-IDW01A1)
- Hands-on #4: komunikacja NFC (NUCLEO-L073R, X-NUCLEO-IKS01A2 i X-NUCLEO-NFC01A1)
- Hands-on #5: komunikacja z chmurą (IoT) (NUCLEO-L073R, X-NUCLEO-IKS01A2, X-NUCLEO-NFC01A1 i IBM Watson Cloud)
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie STM32.eu w zakładce „Zapisz się na szkolenie” (wymagana rejestracja).



Scanway dostarczy trzy teleskopy do obserwacji Ziemi dla EnduroSat
XTPL sprzedał pierwszy moduł UDP do Japonii
Rosnące znaczenie mocy przyłączeniowych dla inwestycji w centra danych w Polsce 

![https://www.youtube.com/watch?v=gHcP8AajoN4 Szymon Robak oprowadza po katowickim Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytucie Sztucznej Inteligencji i Cyberbezpieczeństwa. Zapraszamy na film! [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/06/Szymon-Robak-tytulowe.png)
![https://www.youtube.com/watch?v=BgxJVTwYJ-s Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania krótkich wypowiedzi prelegentów Hardware Forum 2026 i organizatorów majowej konferencji dla inżynierów z branży elektronicznej: Konrad Bruliński z Lemontech, prof. Krzysztof Kulpa z Politechniki Warszawskiej, Zbigniew Huber z FLC, Ewa Załupska z firmy KROK, Jerzy Kozieł z MPTECH, Grzegorz Potyralski z VIGO Photonics, dr Krzysztof Czuba z Politechniki Warszawskiej, Anna Beata Kalisz Hedegaard z Quantum Security Defence, Adrian Cichosz z Elhurt Dystrybucja Anna Kamińska z Creotech Quantum, oraz Łukasz Jaeszke i Adam Jaeszke z TEK.day [materiał redakcyjny]](https://mikrokontroler.pl/wp-content/uploads/2026/05/tytulowe-film-1.png)


