XMOS: więcej rozwiązań do rejestracji dźwięku z dużej odległości

Firma XMOS, dostawca zaawansowanych rozwiązań audio i interfejsów głosowych, wprowadziła do oferty zestaw ewaluacyjny xCore VocalFusion Speaker. Jest to część innowacyjnej oferty rozwiązań rejestracji głosu z dużej odległości. Zestaw jest oparty na procesorze głosu xCORE VocalFusion XVF3100 i przeznaczony dla projektantów, dostawców OEM oraz ODM. Pozwala na zintegrowanie głosowego interfejsu użytkownika w płaskich lub podłużnych elektronicznych urządzeniach użytkowych, które często są umieszczane są w pobliżu krawędzi pomieszczenia – na przykład w panelach sterujących lub w pralkach.

Podobnie jak pozostałe zestawy ewaluacyjne XMOS, produkt ten pozwala na dokładną rejestrację głosu z drugiego końca pokoju i przetworzenie go przez chmurowy system rozpoznawania mowy lub lokalny procesor aplikacyjny. Rozwiązanie to działa skutecznie nawet w środowisku o trudnych warunkach akustycznych. Procesor głosu XVF3100 zapewnia zaawansowane funkcje przetwarzania sygnału głosowego (DSP), w tym eliminację echa akustycznego (AEC) w trybie full duplex z możliwością przerywania odtwarzania muzyki oraz funkcje adaptacyjnego formowania wiązki śledzącej osobę mówiącą. Dostępne są ponadto zaawansowane algorytmy usuwania pogłosu, automatyczna kontrola wzmocnienia i tłumienie szumów – opcje te pozwalają na bardzo sprawną interakcję głosową nawet w hałaśliwym środowisku.

Układ XVF3100 dzięki technologii wykrywania słów kluczowych TrulyHandsfree firmy Sensory zapewnia najbardziej elastyczne i atrakcyjne cenowo jednoukładowe rozwiązanie pozwalające na ciągłe nasłuchiwanie poleceń głosowych.

Zestaw ewaluacyjny VocalFusion Speaker Linea (XK-VF3100-L33) jest już dostępny do zamówienia w serwisie Digi-Key. Dodatkowe informacje o zestawie XMOS oraz procesorach XVF3100 są dostępne na stronie www.xmos.com/vocalfusion. Zestaw ewaluacyjny wykorzystuje mikrofony MEMS firmy Infineon.

Podczas targów CES firma XMOS zaprezentuje swój istniejący zestaw VocalFusion z 4. mikrofonami dla usługi Amazon AVS, głośnik VocalFusion z szykiem liniowym i kołowym, a także rezultaty komercyjnych wdrożeń rozpoznawania głosu na odległość oraz osiągnięcia w zakresie interfejsów HMI. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-12 stycznia w Palazzo Hotel w Las Vegas.

O autorze