LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Tektronix: nowe możliwości testowania pojazdów następnej generacji

Firma Tektronix, dostawca urządzeń pomiarowych, wprowadziła stworzone specjalnie z myślą o sektorze motoryzacji nowe oprogramowanie dla oscyloskopu dla sygnałów mieszanych MSO 5, które zostało opracowane w celu przyspieszenia testów i skrócenia czasu projektowania złożonych systemów elektronicznych występujących w pojazdach następnej generacji. Nowe rozwiązanie dedykowane dla motoryzacji w pełni wykorzystuje możliwości oscyloskopu MSO 5, oferującego do 8 kanałów oraz rozdzielczość 12 bitów i wyposażonego w duży, pojemnościowy ekran dotykowy wysokiej rozdzielczości.

Przemysł motoryzacyjny przechodzi gwałtowne zmiany pod wpływem innowacyjnych rozwiązań cyfrowych – nie tylko w postaci inteligentnych, samojezdnych pojazdów, ale też zastąpienia lub rozszerzenia tradycyjnych systemów elektromechanicznych przez systemy elektroniczne. Jednak systemy te okazują się skomplikowane, ponieważ nowsze magistrale szeregowe średniej i wysokiej szybkości, np. CAN FD (5-10 Mb/s) i Automotive Ethernet muszą współpracować z innymi technologiami występującymi w systemie, takimi jak magistrala LIN, FlexRay, MOST i pozostałe. Najnowsza wersja Tektronix MSO 5 daje inżynierom narzędzie pozwalające na analizę i testowanie sterowników silnika (ECU) oraz wielu magistral w obrębie wszystkich podsystemów pojazdu.

Nowe rozwiązana dla MSO 5 obejmują:

  • Opcjonalny pakiet protokołów 5-SRAUTO pozwalający na kompletne wyzwalanie i analizę większości popularnych magistral szeregowych spotykanych w motoryzacji, w tym CAN, CAN FD, LIN oraz FlexRay. Obsługa CAN FD obejmuje wersję ISO i nie-ISO tego standardu.
  • Pakiet 5-CMAUTOEN dla standardu Automotive Ethernet oferuje zautomatyzowane testy zgodności z wymaganiami specyfikacji IEEE P802.3bw (100BASE-T1) oraz BroadR-Reach V3.2. Jest to zautomatyzowane rozwiązanie do testów zgodności podczas pracy na MSO 5 wykonujące pomiary elektryczne PMA (Physical Medium Attachment) nadajnika zgodnie ze standardem OPEN Alliance Special Interest Group (SIG) dla technologii Automotive Ethernet.

 

Nowe możliwości rozszerzają zakres zastosowań oscyloskopów MSO 5. Jest to oscyloskop ze średniego segmentu wyposażony w liczne innowacyjne funkcje, w tym po raz pierwszy w technologię Flex Channel. Umożliwia ona obsługę 4, 6 lub 8 kanałów analogowych i do 64 kanałów cyfrowych. Oscyloskop zapewnia też zintegrowaną analizę protokołów i generator sygnału oraz nowy system akwizycji sygnału o rozdzielczości 12 bitów. Przyrząd jest wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 15,6 cala. Istotnym atutem jest bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który cechuje się dużą elastycznością i zapewnia efektywne przedstawienie złożonych systemów wbudowanych.

 

Pakiet 5-CMAUTOEN oraz 5-SRAUTO są już dostępne. Informacje o wszystkich ofertach Tektronix dla motoryzacji można znaleźć pod adresem https://www.tek.com/automotive-0.

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, tespol.com.pl.

 

 

Autor: Tespol