Farnell element14 oferuje nowe elementy dla sieci The Things Network

Farnell element14 ma przyjemność poinformować o dostępności nowej rodziny produktów dla sieci The Things Network, bazujących na standardzie LoRaWAN.

Nowe urządzenia to bramka The Things Gateway, moduł komunikacyjny The Things Uno oraz płytka The Things Node. Umożliwiają one łatwe i szybkie tworzenie sieci Internetu Rzeczy, opartych o protokoły LoRaWAN. Korzystając z bramki The Things Network Gateway można skonfigurować sieć LoRaWAN w ciągu 5 minut. Następnie za pomocą The Things Node, w ciągu godziny można przygotować prototyp urządzenia LoRaWAN, po czym opracować koncepcję działającego urządzenia w ciągu jednego dnia, przy pomocy modułu The Things Uno. Każdy z trzech nowych produktów można kupić w sklepach Newark element14 w Ameryce Północnej i Farnell element14 w Europie.

The Things Network to sieć IoT, opierająca się na współpracy pomiędzy wieloma użytkownikami. Osiągnęła sukces w postaci pokrycia Amsterdamu zasięgiem LoRaWAN – protokołem zdolnym do przesyłu dużej ilości danych na dużą odległość i przy małym zużyciu energii – idealnie na potrzeby Internetu Rzeczy. Nad rozwiązaniami dla sieci The Things Network pracuje obecnie 500 grup deweloperów w 94 krajach Świata, co stanowi niezbity dowód na jej użyteczność.

Przyjrzyjmy się nowym produktom:

  • The Things Gateway – stacja bazowa LoRaWAN, która umożliwia „rzeczom” uzyskiwanie połączenia z Internetem. Dzięki łatwości użycia, użytkownicy bramki mogą w prosty sposób wdrożyć podstawowy element sieci IoT. Nie tylko pozwala pokryć zasięgiem sieci powierzchnię w promieniu do 5 km, ale też umożliwia podłączenie do 10 tysięcy urządzeń.
  • The Things Uno – użyteczna płytka, która pozwala realizować różne przykładowe aplikacje IoT. Uno umożliwia komunikację między urządzeniami IoT na duże odległości (do 10 km) i zawiera moduł LoRaWAN marki Microchip z wbudowaną anteną. Jest w pełni kompatybilny z Arduino IDE i istniejącymi modułami rozszerzeń Arduino.
  • The Things Node – idealne urządzenie LoRaWAN do rozpoczęcia prototypowania swoich pomysłów, bez konieczności męczenia się z płytkami połączeniowymi, przewodami i sensorami. The Things Node bazuje na płytce SparkFun Pro Micro, a dodatkowo zawiera moduł LoRaWAN firmy Microchip wraz ze zintegrowaną anteną. Ma wbudowany czujnik temperatury, cyfrowy akcelerometr, przycisk z czujnikiem światła i diodę LED RGB.

Wymienione wyżej trzy produkty pozwolą użytkownikom rozpocząć pracę z sieciami LoRaWAN w najszybszy możliwy sposób. Dzięki wsparciu globalnej społeczności i dostępnej dokumentacji technicznej oraz łatwej integracji z popularnymi platformami IoT, użytkownicy mogą skonfigurować swoje własne sieci LoRaWAN w pięć minut, lub stworzyć prototyp czujnika LoRaWAN w godzinę.

Wraz z rozwojem sieci, których właścicielami są ich użytkownicy, a które umożliwiają prowadzenie komunikacji na daleki dystans, przy zachowaniu małego poboru mocy, produkty z rodziny The Things Network pozwalają użytkownikom na realizację aplikacji, jakie nigdy wcześniej nie były możliwe do stworzenia. Inteligentne parkowanie, zarządzanie pojazdami, monitorowanie jakości powietrza i stopnia jego zanieczyszczenia może być teraz z łatwością wdrożone w praktyce, bez potrzeby posiadania zaawansowanych umiejętności sprzętowych czy programistycznych.

Rozwiązanie oferowane przez Farnell element14 to gotowa sieć LoRaWAN, dostępna >>po rozpakowaniu pudełka<< oraz płytki prototypowe, które pozwolą twórcom na natychmiastowe rozpoczęcie prac.

Aby dowiedzieć się więcej na temat LoRaWAN, warto odwiedzić stronę: http://pl.farnell.com/lorawan-101

Produkty zgodne z siecią The Things Network są dostępne do nabycia w sklepach Newark element14 w Ameryce Północnej [i] Farnell element14 w Europie.

 

O autorze