Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit w ofercie Farnell element14

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, poinformował o wprowadzeniu do oferty zestawu Cypress PSoC 6 BLE Pioneer Kit. Nowy zestaw stanowi idealny produkt dla inżynierów rozpoczynających pracę nad projektem IoT następnej generacji, z zastosowaniem nowego mikrokontrolera PSoC 6. Mikrokontroler ten został opracowany specjalnie pod tym kątem przez firmę Cypress Semiconductor.

Mikrokontroler PSoC 6 rozwiązuje problem typowy dla nowopowstających urządzeń IoT, które wymagają zarówno wysokiej wydajności przetwarzania danych, jak i małego poboru mocy, bez jakichkolwiek kompromisów. Wypełnia on istniejącą dotąd dziurę pomiędzy procesorami aplikacyjnymi, zużywającymi dużo mocy a mało wydajnymi, jednordzeniowymi mikrokontrolerami. Do tego ma wbudowane zaawansowane mechanizmy bezpieczeństwa, wymagane w nowoczesnych rozwiązaniach IoT.

Układy PSoC 6 zawierają dwa rdzenie ARM® Cortex®-M4  i jeden Cortex®-M0+, które zapewniają zarówno dużą wydajność, jak i wysoką sprawność pod względem zużycia mocy. Ponadto są wykonane w 40-nanometrowym procesie technologicznym, obsługują technikę dynamicznego skalowania napięcia i częstotliwości (DVFS), by wydłużyć czas pracy na zasilaniu bateryjnym i cechują się najlepszym w branży poborem prądu, wynoszącym 22 µA na megaherc w trybach aktywnej pracy.

PSoC 6 są również najbardziej elastycznymi układami w swojej klasie, pod względem możliwości dostosowania ich do potrzeb projektu. Dzieje się tak za sprawą definiowanych programowo obwodów peryferyjnych oraz bogatych możliwości konfiguracji połączeń. Dodatkowym atutem jest zintegrowane, sprzętowe, bezpieczne środowisko Trusted Execution Environment (TTE)  z obszarem do bezpiecznego przechowywania danych.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit pozwala inżynierom na szybkie rozpoczęcie prac z mikrokontrolerem PSoC 6 i skrócenie czasu potrzebnego na wprowadzenie urządzeń IoT na rynek. Jest kompatybilny z Arduino, łatwy w użyciu i ma zintegrowane wiele układów peryferyjnych, takich jak np. moduł Bluetooth Low Energy oraz interfejs pojemnościowych czujników dotykowych Cypress CapSense®.

Płytka ma też wbudowany kontroler USB-C Cypress EZ-PD CCG3, obsługujący zasilanie przez USB (USB PD) oraz można ją wyposażyć w dodatkowy moduł wyświetlacza E-ink (CY8CKIT-028-EPD), co ułatwia prototypowanie różnorodnych aplikacji IoT.

Warto dodać, że zestaw jest obsługiwany przez nowe, zintegrowane środowisko PSoC Creator 4.2, które umożliwia jednoczesne tworzenie oprogramowania i edycję ustawień sprzętowych oraz kompilowanie i debugowanie systemów opartych o PSoC. Aplikacje są tworzone z użyciem graficznego edytora schematów i ponad 150 przetestowanych już przez producenta bloczków komponentów, gotowych do zastosowania w rozwiązaniach przygotowywanych do produkcji.

Zestaw PSoC 6 BLE Pioneer Kit jest dostępny do nabycia w Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

O autorze