LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Sprzęt pomiarowy

Nowe rozwiązania Tektronix z przeznaczeniem dla lotnictwa i motoryzacji

Firma Tektronix przedstawiła nowe rozszerzenia dla oscyloskopów sygnałów mieszanych MSO 5. Są to rozwiązania służące do analizy mocy, testowania samochodowego Ethernetu oraz rozwiązanie pozwalające wyzwalać i dekodować sygnały magistral szeregowych. Oferta jest kierowana na rynek lotnictwa i motoryzacji. Nowe rozwiązania w pełni wykorzystują możliwości oscyloskopu MSO 5 – w tym do 8 kanałów wejściowych, rozdzielczość 12 bitów i duży, pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym interfejsem użytkownika Direct Access.

Nowe możliwości rozszerzają zakres zastosowań oscyloskopów MSO 5. Jest to oscyloskop ze średniego segmentu cenowego wyposażony w liczne innowacyjne funkcje, a po raz pierwszy w technologię Flex Channel. Umożliwia ona obsługę 4, 6 lub 8 kanałów analogowych i do 64 kanałów cyfrowych. Oscyloskop zapewnia też zintegrowaną analizę protokołów i generator sygnału oraz nowy system akwizycji sygnału o rozdzielczości 12 bitów. Przyrząd jest wyposażony w pojemnościowy ekran dotykowy o przekątnej 15,6 cala. Jego atutem jest bardzo intuicyjny interfejs użytkownika, który cechuje się dużą elastycznością i zapewnia niezrównaną wizualizację złożonych systemów wbudowanych.

Oferowane rozszerzenia są pierwszymi z serii dedykowanej przyrządom MSO 5. Pozwalają one poprawić wygodę użytkowania w konkretnych zastosowaniach i zapewnić szybkie, powtarzalne pomiary – to z kolei oznacza oszczędność czasu i wzrost produktywności. Rozwiązania te ułatwiają szybką konfigurację pomiarów i dokonanie analizy wyników za pomocą obsługiwanych przez przyrządy MSO 5 gestów dotykowych – stuknięcia, przeciągania, rozciągania i przesuwania. Dzięki intuicyjnej pracy interfejs ten otrzymał pozytywne recenzje od dotychczasowych użytkowników.

Poza nowymi rozwiązaniami, Tektronix zaprezentował również wersję oscyloskopu MSO 5 Low Profile do specjalnych zastosowań z zakresu badań lub produkcji.

 

Nowe rozszerzenia dla MSO 5 Series są przeznaczone do następujących zastosowań:

  • Analiza mocy – Nowe rozwiązanie 5-PWR do pomiaru i analizy poboru mocy pozwala projektantom w pełni wykorzystać dużą liczbę kanałów MSO 5 oraz rozdzielczość 12 bitów. To rozszerzenie umożliwia przeprowadzenie wielu automatycznych pomiarów mocy i rodzajów analizy, w tym analizę jakości mocy, harmonicznych, strat przełączania, obszaru bezpiecznej pracy (SOA) oraz wielu innych pomiarów. Projektanci pracujący z najnowszymi układami mocy wykonanymi z azotku galu lub węgliku krzemu będą mogli wykorzystać rozszerzenie do pomiaru mocy 5-PWR razem izolowanymi optycznie sondami IsoVu, aby umożliwić wielokanałowe, automatyczne pomiary sygnałów napędu i przełączanych napięć.
  • Lotnictwo – Rozszerzenie 5-SRAERO umożliwia wyzwalanie i dekodowanie sygnałów najpopularniejszych magistrali szeregowych wykorzystywanych w lotnictwie, w tym MIL-STD-1553 oraz ARINC 429.
  • Motoryzacja – Udoskonalony pakiet 5-SRAUTO zapewnia kompletne funkcje wyzwalania i analizy sygnałów magistral szeregowych używanych w motoryzacji, z kolei rozszerzenie 5-CMAUTONET dla rozwiązania Automotive Ethernet oferuje automatyczne testy zgodności ze standardami IEEE P802.3bw (100BASE-T1) oraz BroadR-Reach V3.2. Dodatkowe szczegóły zostały podane w osobnym artykule.

 

Dostępność

Poza nowymi rozszerzeniami Tektronix udoskonalił też standardowe tryby FastFrame Segmented Memory i tryb roll, które pozwalają na łatwiejszą obserwację wolno zmieniających się sygnałów. Aktualizacje oprogramowania będą dostępne dla obecnych posiadaczy oscyloskopów MSO 5 pod tym adresem. Natomiast opcjonalne rozszerzenia są już dostępne w sprzedaży.

Jedynym autoryzowanym dystrybutorem firmy Tektronix w Polsce jest firma Tespol Sp. z o.o., ul. Klecińska 125, 54-413 Wrocław, tel.: 71 783 63 60, 22 675 75 42, tespol.com.pl.

 

Autor: Tespol