Zestaw Nordic Thingy:52 – laureat Annual Creativity in Electronics

Zestaw rozwojowy Nordic Thingy:52 to kompaktowa, zoptymalizowana pod względem poboru energii płytka wielosensorowa, mająca za zadanie ułatwienie opracowywania projektów IoT związanych z czujnikami. Jest to prosta w obsłudze platforma oparta na układzie System-on-Chip (SoC) Nordic nRF52832, która zapewnia łączność bezprzewodową BLE oraz Bluetooth 5 i korzysta ze stosu protokołów komunikacji radiowej S132 SoftDevice. Umożliwia ona szybkie tworzenie działających urządzeń IoT wraz z odpowiednimi aplikacjami internetowymi i aplikacjami urządzeń przenośnych. Nie jest przy tym wymagana znajomość firmware ani stosowanie zaawansowanych narzędzi programistycznych.

Teraz firma Nordic Semiconductor ogłosiła, że Thingy:52 IoT Sensor Kit otrzymał nagrodę przyznawaną przez komitet ACE (Annual Creativity in Electronics) w kategorii zestawów projektowych. Nagrody ACE Awards, przyznawane w czasie wydarzenia Embedded System Conference, są cenionym wyróżnieniem, którym nagradza się najlepsze na rynku elektronicznym produkty innowacyjne.

Zestaw Nordic Thingy:52 znalazł się na liście finalistów w kategorii zestawów projektowych razem z trzema kandydatami dużych dostawców z USA i Japonii. Panel 15 ekspertów wyłonił zwycięzcę na podstawie takich kryteriów, jak aktualność i dopasowanie do rynku docelowego, wykorzystanie przełomowych technologii i zainteresowanie społeczności.

Bliższe informacje o Thingy:52 znajdują się na stronach producenta.

O autorze