Nowa książka: „Mikrokontrolery STM32 w systemach sterowania i regulacji”

Nakładem Wydawnictwa BTC ukazała się kolejna książka poświęcona mikrokontrolerom STM32 nosząca tytuł „Mikrokontrolery STM32 w systemach sterowania i regulacji„. Książka została wydana w twardej oprawie, zawiera kolorowe rysunki i wykresy, liczy łącznie 440 stron.

Autor książki skupił się na prezentacji możliwości zastosowania mikrokontrolerów w przemysłowych systemach sterowania i regulacji, coraz częściej budowanych na bazie nowoczesnych mikrokontrolerów. Prezentacja zagadnień teoretycznych bazuje na wielu przykładach (w książce umieszczono łącznie 32 projekty), wśród których poruszono m.in. podstawy używania RTOS , obsługę protokołu Modbus oraz budowę programowego regulatora PID. Autor dokładnie omówił także pakiety CMSIS i przedstawił rozwiązania sprzętowe ważne dla czytelników książki.

Tematyka poruszana w książce jest szczególnie ważna i interesująca dla osób zajmujących się projektowaniem regulatorów cyfrowych, bowiem znajdą oni w niej nie tylko przykładowe rozwiązania programowe, ale także niezbędne podstawy teoretyczne ułatwiające zrozumienie implementowanych rozwiązań.

Spis treści książki jest dostępny na stronie sklepu KAMAMI.pl, można ją tam także zamówić.

O autorze