Nowe złącza magnetyczne Rosenberger w RS Components

RS Components ma teraz w swojej ofercie rozwiązanie zapewniające łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie ze złączy USB w ograniczonych przestrzeniach i zastosowaniach związanych z ryzykiem uszkodzenia urządzeń w wyniku przypadkowego rozłączenia.

W ofercie RS znalazły się już magnetyczne samoustalające złącza USB typu A, B, Micro-B i Mini-B. Pełna gama obejmuje zestawy wtyków, gniazd i przewodów, umożliwiając zastosowanie połączeń magnetycznych po obu stronach przewodu. Nowe rozwiązanie jest trwalsze i nie wymaga użycia siły przy podłączaniu, a funkcja samoustalania pozwala precyzyjnie podłączyć wtyczkę nawet w słabo widocznych miejscach, do których trudno sięgnąć. Magnetyczne złącza USB są ponadto odporne na wodę i promieniowanie UV, a mechanizm rozłączania eliminuje potrzebę użycia narzędzi i zabezpiecza sprzęt przed skutkami przypadkowego odłączenia.

Złącza zabezpieczone są przed nieprawidłowym połączeniem i wyposażone są w niezawodne, odporne na korozję pozłacane styki, które dodatkowo łatwo utrzymać w czystości. Takie rozwiązanie zapewnia długą i bezproblemowe użytkowanie nawet w trudnych warunkach.

Magnetyczne złącza firmy Rosenberger mogą być stosowane ze wszystkimi połączeniami USB 2.0. Gama obejmuje także adapter męski-żeński USB-A, adapter Micro-B oraz zestawy 1-metrowych przewodów ze złączami USB-A do Micro-B w wersji męskiej lub żeńskiej w kolorze białym lub czarnym. Ponadto klienci mogą nabyć zestawy przewodów o długości 1,5 m z wtyczką USB-A i magnetyczną okrągłą wtyczką 5-stykową oraz akcesoria zgodne z okrągłym złączem 5-stykowym.

O autorze