Premiera nowego komputera jednopłytkowego – Raspberry Pi 3 B+

Raspberry Pi jest najpopularniejszą platformą komputerów SBC. Z dumą chcemy przedstawić najnowszy minikomputer Raspberry Pi 3 B+ – odświeżoną wersję Raspberry Pi 3 B. Nowe urządzenie jest ma identyczny rozmiar oraz tak samo rozłożone peryferia jak poprzednik. Płytkę wyposażono w pamięć RAM o pojemności 1 GB, 4 porty USB, złącze USB OTG, gniazdo HDMI, Jack 3,5 mm, port MIPI DSI, MIPI CSI, oraz 40-pinowy port GPIO o standardowym rozkładzie wyprowadzeń, znanym z poprzednich wersji.

Nowy minikomputer wyposażono w układ Broadcom BCM2837B0 z czterema rdzeniami ARM Cortex-A53 o taktowaniu 1,4 GHz. Na płytce umieszczono moduł komunikacji Wi-Fi pracujący w standardach 802.11 b/g/n/ac. Warto zwrócić uwagę, że moduł działa nie tylko w paśmie 2,4 GHz, ale również 5 GHz. Urządzenie dysponuje również komunikacją Bluetooth w nowszym standardzie 4.2, także w wersji Low Energy (BLE). Znacznie szybszy jest też interfejs Gigabit Ethernet, który w nowym komputerze może osiągnąć przepływność nawet 300 Mbps. Komputer może też wykorzystywać zasilanie PoE za pomocą odpowiedniej nakładki.

Sklep KAMAMI.pl jest oficjalnym dystrybutorem produktów Raspberry Pi. Oprócz komputerów, w ofercie znajdują się także m.in. obudowy, kamery oraz nakładki rozszerzeniowe.

O autorze