LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Farnell element14 wskazuje najlepsze akcesoria do Raspberry Pi

Farnell element14 zaprezentował listę najlepiej sprzedających się w ubiegłym roku akcesoriów do Raspberry Pi, które pomogły społeczności twórców, projektantów i inżynierów opracowywać pionierskie projekty, bazujące na tym niezmiernie popularnym, miniaturowym komputerze. Wśród wymienionych akcesoriów znajdują się kamery, wyświetlacze i sterowniki, które zmieniają sposób w jaki twórcy, niezależnie od wieku, umiejętności i doświadczenia, korzystają z nieskończonych możliwości opracowywania nowych projektów z Raspberry Pi.

Poniżej zaprezentowano najlepsze akcesoria do Raspberry Pi, oferowane przez Farnell element14, wraz z przykładami innowacyjnych projektów, jakie społeczność element14 opracowała korzystając z nich:

  • Kamery: Przy wymiarach jedynie 25 mm x 35 mm x 9 mm, miniaturowy, oficjalny moduł kamery Raspberry Pi, oferowany przez Farnell element14, zapewnia elastyczność tworzenia aplikacji. Świetnie sprawdza się w fotografii w słabych warunkach oświetleniowych (kamera NoIR) oraz w zastosowaniu do dronów, telewizji przemysłowej, projektów szkolnych i innych. Członkowie społeczności element14 używali kamer z płytkami Raspberry Pi by stworzyć wszystko, począwszy od Raspberry Pi visual Theremin – elektronicznego instrumentu muzycznego, na którym można grać bez potrzeby fizycznego dotykania go, aż do nowej kamery bezpieczeństwa która umożliwia rozróżnienie pomiędzy obcą osobą w ogródku a samochodem przejeżdżającym drogą.
  • Wyświetlacze: Oficjalny, 7-calowy wyświetlacz z ekranem dotykowym może być użyty do budowy urządzeń Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things), wyposażonych w graficzny interfejs użytkownika. Pozwala na uruchamianie szerokiego wyboru oprogramowania edukacyjnego i programów dla Raspberry Pi, obsługiwanych za pomocą dotyku, co czyni naukę i programowanie Raspberry Pi łatwiejszymi niż kiedykolwiek. Korzystając z tego wyświetlacza, członkowie społeczności element14 byli w stanie zbudować połączoną z Internetem ramkę na fotografie, budzik oparty na Raspberry Pi, kamerę monitorującą stan zdrowia roślin, która ułatwia dbanie o domową florę, a nawet mobilne centrum multimedialne.
  • PiFace: PiFace Control & Display to gotowe i łatwe do podłączenia urządzenie, które pozwala na sterowanie Raspberry Pi bez użycia klawiatury, myszki czy wyświetlacza. Pozwala zaoszczędzić przestrzeń i moc, jednocześnie cały czas zapewniając prosty, ale uniwersalny, interaktywny interfejs użytkownika. Dzięki PiFace projektanci mogą wykrywać stan przełączników, np. czujników w drzwiach, detektorów nacisku, czy wszelkich przycisków. Jeden z członków społeczności element14 niedawno wykorzystał PiFace do stworzenia zdalnego systemu karmienia konia.
  • Sense HAT: Zamontowanie płytki Sense HAT do Raspberry Pi pozwala twórcom i projektantom na sterowanie takim samym sprzętem, jaki został wysłany w kosmos w ramach projektu „Astro Pi”. Sense HAT zawiera liczne, scalone czujniki, które mogą być użyte w nieograniczonej liczbie rodzajów projektów, wliczając w to te, które wykorzystywano na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Członkowie społeczności element14 korzystali z płytki Sense HAT do stworzenia różnorodnych eksperymentów, aplikacji i gier. Zbudowali wszystko, począwszy od działającej stacji pogodowej, a kończąc na termicznym systemie obrazowania.

Farnell element14 to wiodący dostawca płytek Raspberry Pi w Europie, a grupa Premier Farnell sprzedała ponad 10 milionów tych komputerów, od momentu wprowadzenia ich na rynek. Premier Farnell projektuje i produkuje akcesoria do Raspberry Pi, które pomagają twórcom wycisnąć wszystko co się da z tej łatwej w użyciu płytki, podczas gdy społeczność element14 wspiera cały ekosystem Raspberry Pi, dostarczając użytkownikom pomysłów i inspiracji, potrzebnych do jak najlepszego wykorzystania technologii.

Aby dowiedzieć się więcej na temat wymienionych akcesoriów do Raspberry Pi i zobaczyć wszystkie akcesoria do tego minikomputera, jakie oferuje Farnell element14, wystarczy wejść na stronę https://www.element14.com/community/community/raspberry-pi.