Ogólnopolska konferencja „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” – już za miesiąc

18 i 19 kwietnia we Włocławku przedstawiciele branży kosmicznej oraz elektronicznej spotkają się na konferencji „Przyszłość Branży Producentów Elektroniki” – największym wydarzeniu branżowym o tej tematyce organizowanym w Polsce. Goście konferencji będą mieli okazję wysłuchać wystąpień 15 cenionych panelistów. Wydarzenie, którego organizatorem jest firma Renex, odbędzie się w Browarze B we Włocławku.

Wydarzenie będzie aktywną platformą spotkań najważniejszych przedstawicieli europejskich organizacji branżowych oraz przedstawicieli wiodących firm elektronicznych działających na rynku polskim. To doskonała okazja nie tylko do zdobycia nowej wiedzy, ale także przestrzeń do efektywnego networkingu.

Organizatorzy zadbali o wysoki poziom merytoryczny konferencji i interesujące wystąpienia, które zaprezentują m.in. przedstawiciele 6 partnerów strategicznych konferencji:

  • Prezydent Miasta Włocławek, Marek Wojtkowski, przedstawi Włocławek jako idealne miejsce dla biznesu,
  • Stefan Kamiński z KIGEiT opowie „Krótką historię długiego czasu – dlaczego inwestycje są potrzebne”,
  • Andres Ojalill z IPC przedstawi „Wymagania rynku elektroniki – standardy IPC w praktyce”,
  • Piotr Orleański z Centrum Badań Kosmicznych przedstawi perspektywy rozwoju firm w obliczu Polskiej Strategii Kosmicznej do 2030 roku
  • Patrycja Frąk z Polskiej Agencji Kosmicznej omówi program wsparcia polskiego przemysłu Europejskiej Agencji Kosmicznej – PLIIS,
  • Kamil Stasiak z Yamaha wygłosi referat „Software – standard w procesie produkcji elelktroniki”.

Tegoroczna edycja konferencji obejmie 2 dni spotkań i prezentacji, poświęconych dwóm tematom kluczowym:

w dniu 1 – Perspektywom rynku kosmicznego UE dla producentów systemów elektronicznych,

w dniu 2 – Nowym technologiom automatyzacji produkcji, w szczególności innowacyjnym rozwiązaniom w obszarze robotyki.

Nie zabraknie prelekcji dotyczących praktycznego podejścia do rozwoju biznesu w sektorze rynku kosmicznego w Polsce i UE, także w kontekście certyfikacji oraz produktów innowacyjnych, jak pomieszczenia „cleanroom”. Pasjonatów automatyki z pewnością zaciekawią sesje dedykowane oprogramowaniu oaz przykłady wykorzystania robotów w najnowocześniejszych sektorach współczesnej gospodarki.

Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jest firma Renex, zatrudniająca ponad 150 inżynierów w Polsce i oddziałach w 4 krajach Europy Środkowej (Niemcy, Chorwacja, Serbia i Rumunia). Renex jest także wiodącym dostawcą produktów i komponentów elektronicznych dla sektora przemysłu w Polsce.

Renex zaprasza do zapoznania się ze szczegółowym programem tego wydarzenia i zgłaszania udziału za pośrednictwem formularza rejestracji.

Do udziału w Konferencji zaproszeni są wszyscy zainteresowani – zarówno z branży producentów elektroniki, jak i szerokiego kręgu polskich przedsiębiorstw prowadzących aktywne działania w obszarze innowacji i nowych technologii.
Równolegle z Konferencją odbędzie się trzecia edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu, której strategicznym organizatorem jest RENEX. Więcej informacji na: www.rsc.zone

O autorze