Oscyloskopy Rohde & Schwarz® RTC1000 i RTM3000 w ofercie Farnell element14

Farnell element14 wprowadził do swoich magazynów dwa nowe rodzaje oscyloskopów firmy Rohde & Schwarz®, cechujące się dobrą wydajnością i korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Rohde & Schwarz® RTC1000 to oscyloskop idealny dla szerokiego grona użytkowników, począwszy od twórców systemów wbudowanych i pracowników serwisówr, a kończąc na nauczycielach, którzy szukają urządzenia z profesjonalnymi funkcjami, ale dostępnego w bardzo atrakcyjnej cenie. Najnowocześniejsza technologia i wysoka wydajność, połączone z bardzo cichą pracą pozwalają lepiej prowadzić pomiary i sprawiają że to wielofunkcyjne urządzenie spełnia duże wymagania, stawiane obecnie przez klientów. Oscyloskop ma również możliwość modernizacji, dzięki czemu stanowi dobrą inwestycję, która w przyszłości nie straci na swojej wartości.

Podstawowe cechy R&S® RTC1000 to:

 • próbkowanie do 2 GSa/s i pamięć do 2 MSa,
 • pomiary z niskim poziomem szumu dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych przetworników analogowo-cyfrowych,
 • różnorodne funkcje pomiarowe i szybkie uzyskiwanie wyników,
 • szeroki wybór automatycznych funkcji pomiarowych, a w tym:
  • QuickView: kluczowe wyniki dostępne pod jednym przyciskiem,
  • Mask test: łatwe tworzenie nowych masek za pomocą kilku przyciśnięć,
  • FFT: łatwy sposób na analizowanie widma sygnału,
 • Urządzenie jest aparaturą typu 10-w-1 i pełni funkcje: oscyloskopu, analizatora logicznego, analizatora protokołów, generatora fal i wzorów, cyfrowego woltomierza, testera komponentów, analizatora częstotliwości i testera z użyciem maski.

Rohde & Schwarz® RTM3000 to produkt, który przede wszystkim pozwala zachować bezpieczeństwo inwestycji, przy bardzo atrakcyjnej cenie. Jest to więcej niż tylko oscyloskop, gdyż ponadto może pracować jako analizator logiczny, analizator protokołów, generator fal i wzorów oraz cyfrowy woltomierz. Ma też specjalne tryby pracy, umożliwiające mu prowadzenie analizy częstotliwości, testowanie z użyciem masek i długotrwałą akwizycję danych. Użytkownicy tego narzędzia mogą szybko i efektywnie diagnozować wszelkiego rodzaju systemy elektroniczne.

Zaprojektowany jako narzędzie do rozwiązywania codziennych problemów, R&S® RTM3000 łączy w sobie możliwości 10-bitowego przetwornika analogowo-cyfrowego z 10-krotnie większą pamięcią niż w modelu R&S® RTC1000 i z 10,1-calowym wyświetlaczem dotykowym. Ponadto obsługuje interfejs sond Rohde & Schwarz, dzięki czemu można do niego podłączać wszystkie sondy tej firmy.

Do kluczowych cech R&S® RTM3000 należą:

 • Duży, 10,1-calowy wyświetlacz z pojemnościowym panelem dotykowym, cechujący się najwyższą rozdzielczością (1280 × 800 pikseli) w swojej klasie produktów. Użytkownicy mogą po prostu dotykać ekran by szybko nawigować za pomocą pojawiających się menu, a nawet korzystać z gestów by łatwo zmieniać skalę lub oddalać oraz przesuwać prezentowane wykresy, tak samo jak na smartfonach.
 • Firma Rohde & Schwarz zaprojektowała 10-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, pozwalający uzyskać 4-krotnie lepszą dokładność niż konwencjonalne 8-bitowe przetworniki analogowo-cyfrowe. Użytkownicy otrzymują dzięki temu bardziej dokładne przebiegi i są w stanie zaobserwować więcej szczegółów sygnału.
 • Szybkość próbkowania to 40 MSa/s przy wszystkich działających kanałach i 80 MSa/s przy pracy z przeplotem. Jeśli wszystkie kanały pracują jednocześnie, dostępna pamięć ma pojemność 40 MSa na kanał. W trybie przeplotu dostępne jest 80 MSa, co pozwala przechwycić dłuższą sekwencję sygnału i uzyskać w ten sposób lepsze wyniki pomiarów.
 • Czas uruchamiania urządzenia to 10 sekund.

Oscyloskopy Rohde & Schwarz® RTC1000 i RTM3000 są dostępne do nabycia w sklepach Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej i element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

O autorze