Arduino i MathWorks łączą siły i prezentują Arduino Engineering Kit

Arduino ogłosiło podjęcie współpracy z MathWorks, liderem branży oprogramowania służącego do obliczeń matematycznych dla inżynierów i naukowców. Współpraca ma na celu wzrost znaczenia Arduino na uniwersytetach, na polu inżynierii, internetu rzeczy oraz robotyki. Zestaw Arduino Engineering Kit, pierwszy owoc kooperacji, można już zakupić w sklepie online Arduino. Zestaw składa się z trzech nowatorskich projektów opartych o Arduino, które pozwolą nauczyć studentów projektowania nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Zestaw jednocześnie stanowi wyzwanie intelektualne oraz pomaga w nauce inżynierii fizycznej, co pozwala lepiej się przygotować na wejście na rynek po ukończeniu studiów.

Po globalnym sukcesie programu Arduino CTC 101 dla szkół średnich, Arduino Engineering Kit pozwala studentom i wykładowcom na włączenie swoich pomysłów do projektów Arduino dzięki narzędziom do rozwoju algorytmów, modelowania systemów i symulacji, które są standardem w branży.

Arduino Engineering Kit składa się z prostej w użyciu płytki Arduino MKR1000, kilku zindywidualizowanych części oraz kompletnego zestawu elektrycznych i mechanicznych komponentów potrzebnych do montażu trzech projektów:

  • Samorównoważący się motocykl: utrzymuje balans dzięki oprogramowaniu
  • Robot łazik: może przenosić obiekty za pomocą wideł
  • Robot rysujący na tablicy: potrafi narysować kopię obrazu na tablicy

Po rejestracji online, użytkownik otrzymuje dostęp do platformy e-learningowej oraz innych materiałów szkoleniowych. Dodatkowo otrzymuje roczną, indywidualną licencję na oprogramowanie MATLAB oraz Simulink, co pozwoli zdobyć praktyczne doświadczenie w modelowaniu systemów oraz rozwoju algorytmów wbudowanych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie store.arduino.cc/arduino-engineering-kit.

O autorze