LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
SoM / SBC

Element 14 ogłasza zwycięzców konkursu Pi Chef

Fundacja Raspberry Pi we współpracy z największą społecznością projektantów urządzeń elektronicznych element14.com ogłosiły zwycięzców konkursu projektowego „Pi Chef”. Jest to największy z pięciu konkursów organizowanych przez społeczność element14 każdego roku. 18 uczestników otrzymało zadanie wykorzystania płytki projektowej Raspberry Pi do udoskonalenia urządzeń kulinarnych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa w kuchni, utrzymania przydatności jedzenia do spożycia lub opracowania nowych metod przygotowania posiłków.

Zespół element14 wyłonił zwycięzcę oraz laureatów drugiego i trzeciego miejsca konkursu Pi Chef:

  • Nagrodę główną otrzymał James O’Gorman z USA. Urządzenie o nazwie Smart Range Hood jest 40-calowym okapem zawierającym wywiew z wiatraczkiem, ekran dotykowy oraz czujniki ciepła i jakości powietrza. Korzysta z aplikacji opartej na Node-RED, MQTT oraz OpenHAB. Ma również specjalny przycisk alarmu, który autor nazwał żartobliwie „husband summoning”. O’Gorman wygrał ekspres do kawy Breville Barista i bon na zakupy Farnell element14 o wartości 1500 dolarów.
  • Drugą nagrodę zdobył Jonathan Schooler z USA. Projekt o nazwie „Cooker Connection” jest inteligentną wędzarką i grillem. Udostępnia własną aplikację sterującą, rejestruje temperaturę i zarządza przepływem powietrza. Schooler wygrał maszynę do lodów Whynter oraz bon o wartości 750 USD.
  • Trzecią nagrodę zdobył Avner Fernandes z Indii. Jego Bake Mate jest asystentem piekarza, który waży składniki i podpowiada, jaka ilość każdego z nich jest potrzebna. Fernandes wygrał ekspres do herbaty Breville oraz bon o wartości 500 USD.

Jury wybrało również 12 finalistów, który otrzymali nową płytkę Raspberry Pi 3 B+ oraz zestaw projektowy GraspIO Cloudio.

Grupa Premier Farnell sprzedała od momentu premiery ponad 10 milionów sztuk Raspberry Pi. Firma projektuje i produkuje akcesoria dla platformy Raspberry Pi, które pozwalają użytkownikom wydobyć jak najwięcej funkcjonalności z tej prostej w obsłudze płytki. Natomiast społeczność element14 dostarcza użytkownikom inspiracje i pomysły pomagające wykorzystać tę technologię.

Dodatkowe informacje o konkursach element14 oraz działalności społeczności można znaleźć na tej stronie.