Nowy zestaw narzędzi IoT Segger dla usług w chmurze

Oferowany przez firmę Segger IoT Toolkit jest kompletnym zestawem narzędzi, który pozwala urządzeniom IoT na interakcję z usługami w chmurze, takimi jak AWS, Azure, Dropbox, Twitter, Xively i inne.

Zestaw narzędzi zawiera klienta http oraz parser JSON. Został zaprojektowany od podstaw z myślą o systemach wbudowanych dysponujących ograniczonymi zasobami. IoT Toolkit pracuje w oparciu o stos IP embOS/IP i w razie potrzeby oferuje zabezpieczenia warstwy transportu za pomocą protokołu emSSL.

Zestaw pozwala obsłużyć wiele typowych zadań, takich jak pobranie strony internetowej za pośrednictwem protokołu http, a także złożone problemy, jak na przykład komunikacja z API opartym na rozwiązaniu REST przy użyciu języka JSON.

Przykładem praktycznej aplikacji jest klient Dropbox Seggera, który wykorzystuje zestaw narzędzi IoT do łączenia się z najnowszymi API usługi Dropbox. W celach ewaluacyjnych wszystkie narzędzia IoT są dostępne jako bezpłatne pliki wykonywalne systemu Windows.

Urządzenia nadające wiadomości, wysyłające ostrzeżenia na wielu kanałach z użyciem MQTT, lub też rejestrujące zdarzenia czy przechowujące dane w usłudze chmurowej można bez trudu zrealizować za pomocą IoT Toolkit.

Dodatkowe informacje o IoT Toolkit są dostępne na tej stronie. Natomiast szczegółowe informacje o kliencie Dropbox – tutaj.

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Segger w Polsce jest Kamami.pl

O autorze