RS Components powiększa ofertę przełączników firmy C&K

Firma RS Components (RS), marka handlowa Electrocomponents plc, globalnego dostawcy produktów dedykowanych inżynierom, znacząco powiększa ofertę przełączników wiodącego producenta — firmy C&K, w tym urządzeń do montażu panelowego oraz na płytkach drukowanych. Firma C&K powstała w 1928 roku i jest jednym z cieszących się największym zaufaniem na świecie producentów wysokiej jakości przełączników elektromechanicznych.

Rozszerzona oferta firmy RS obejmuje pełną gamę popularnych przycisków do montażu panelowego oraz na płytkach drukowanych, mikroprzełączników, przełączników kluczykowych oraz dotykowych. Wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy zwierne oraz dostępne w rożnych stylach, kształtach i kolorach urządzenia przeznaczone są dla konstruktorów maszyn i paneli projektujących interfejsy obsługowe dla systemów sterowania używanych w różnych aplikacjach przemysłowych, w tym w branży transportowej i medycznej. Warte uwagi są wprowadzone niedawno do sprzedaży przemysłowe przyciski typu PNP oraz możliwość dodawania własnych grafik na podświetlane nasadki przycisków z serii APB.

Przeznaczone dla projektantów urządzeń w ramach sektora transportowego, automatyki przemysłowej, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyzacji przyciski z serii PNP zapewniają uszczelnienie klasy IP68, która umożliwia ich użytkowanie w trudnych warunkach oraz mycie ciśnieniowe. Urządzenia dostępne są w wielu typach obudowy i wyróżniają się długim czasem eksploatacji wynoszącym milion cykli przełączania.

Dostępne w nowych obudowach termoplastycznych przełączniki z serii PNP łączą w sobie wytrzymałość oraz możliwość przełączania prądów do 5 A, typowe dla przełączników NP tego producenta, z przystępnością rozwiązań z serii AP. Dodatkowe zalety: dłuższe wyprowadzenia lutownicze oraz otwory ułatwiające montaż dzięki możliwości użycia dwóch przewodów o średnicy do 22 gauge, obciążalność do 5 A, a także funkcje elektryczne SPST i SPDT.

Dostępna jest również seria podświetlanych przycisków przemysłowych APB z wbudowanymi diodami LED w kolorze niebieskim lub białym, które zapewniają doskonałą sygnalizację aktywacji lub włączenia przełącznika. Jako standardowe wyposażenie dostępne są nasadki z dziewięcioma symbolami, a firma C&K umożliwia obecnie zamówienie w pełni dostosowanych nasadek malowanych i grawerowanych laserowo. Oferowane przełączniki to monostabilne przełączniki SPST, dostępne w wersji gwintowanej z uszczelnieniem panelowym IP67 oraz wersji zatrzaskowej IP65 bez uszczelnienia panelowego.

Urządzenia z serii APB są idealne do modułów joysticków oraz paneli sterujących używanych w terenowych rozwiązaniach transportowych oraz systemach sterowania urządzeniami budowlanymi, a także do innych trudnych zastosowań przemysłowych. Przeznaczone do użytku w temperaturach od -40 do +85°C przełączniki te zapewniają także wydłużony okres eksploatacji wynoszący milion cykli. Urządzenia wyposażone są w styki o różnych parametrach (200 mA/24 V DC, 100 mA/50 V DC, 400 mA/22 V AC, 125 mA/125 V AC) o rezystancji 50 mΩ.

Obszerny asortyment firmy C&K jest teraz dostępny w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze