LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Newsletter

Proszę czekać.

Dziękujemy za zgłoszenie!

Wstecz
Aktualności

NetSpeed i Esperanto nawiązują współpracę w produkcji układów SoC do sztucznej inteligencji

Firmy NetSpeed Systems oraz Esperanto Technologies ogłosiły, że Esperanto wykorzysta bloki IP NetSpeed w swoim superkomputerze-na-chipie do wykorzystania w dziedzinie sztucznej inteligencji. Układ scalony Esperanto wykonany w technologii 7 nm zawiera tysiące rdzeni kompatybilnych z RISC-V, każdy z akceleratorem obliczeń wektorowych/tensorowych, wszystkie połączone z NetSpeed NoC IP.

Aplikacje AI potrzebują nowych architektur, by sprostać wymaganiom dużej wydajności, wyrafinowanej funkcjonalności oraz bardzo małego poboru mocy. Technologia połączeń to kluczowy element takich urządzeń.

Rdzenie Esperanto ET-Maxion zostały zaprojektowane by dostarczyć bloki RISC-V o najwyższej wydajności. Rdzenie ET-Minion zapewniają skuteczne wykorzystanie energii oraz wydejne operacja na zmiennych typu floating-point, także wektorowych/tensorowych. Dzięki tysiącom bloków RISC-V w jednym układzie, Esperanto dostarczy wiodący pod względem stosunku wydajności do poboru mocy układ do zastosowania w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym i innych aplikacjach.

Więcej informacji:

www.netspeedsystems.com

esperanto.ai

Polski portal branżowy dedykowany zagadnieniom elektroniki. Przeznaczony jest dla inżynierów i konstruktorów, projektantów hardware i programistów oraz dla studentów uczelni technicznych i miłośników elektroniki. Zaglądają tu właściciele startupów, dyrektorzy działów R&D, zarządzający średniego szczebla i prezesi dużych przedsiębiorstw. Oprócz artykułów technicznych, czytelnik znajdzie tu porady i pełne kursy przedmiotowe, informacje o trendach w elektronice, a także oferty pracy. Przeczyta wywiady, przejrzy aktualności z branży w kraju i na świecie oraz zadeklaruje swój udział w wydarzeniach, szkoleniach i konferencjach. Mikrokontroler.pl pełni również rolę patrona medialnego imprez targowych, konkursów, hackathonów i seminariów. Zapraszamy do współpracy!