LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Edukacyjne zestawy deweloperskie w ofercie Farnell element14 zachęcają młodych ludzi do programowania

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, pomaga przygotować następne pokolenie inżynierów zajmujących się technologiami cyfrowymi, dostarczając zestawy i zapewniając wsparcie młodym ludziom podczas nauki podstawowych umiejętności związanych z programowaniem. Oferta firmy obejmuje jeden z najbardziej bogatych wyborów pomocy edukacyjnych przeznaczonych dla przyszłych programistów i twórców aplikacji. Wśród tych produktów znaleźć można m.in. takie płytki jak CodeBug, BBC micro:bit, Raspberry Pi i niedawno wprowadzony zestaw dla klas szkolnych: Arduino CTC101.

Najważniejsze produkty, użyteczne podczas nauki programowania, w zależności od wieku uczniów:

  • CodeBug to małe urządzenie do programowania, przeznaczone dla uczniów i uczennic w wieku od 7 lat wzwyż. Ma kształt biedronki i pozwala w zabawny oraz wciągający sposób budować interaktywne urządzenia. Płytka zawiera 25 diod LED, 2 przyciski sterujące i 6 „odnóży”, które mogą być wykorzystane do podłączenia krokodylków, wtyków bananowych czy nawet do przyszycia płytki nićmi. Pomysły na rozpoczęcie używania płytki CodeBug można znaleźć w ramach społeczności element14.
  • BBC micro:bit to płytka opracowana na potrzeby nauczania młodzieży w wieku od 11 lat. Ma wymiary 4 na 5 cm i jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Została zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej nie tylko było proste, ale też dawało radość. Podobnie jak CodeBug, można ją programować bez wcześniejszej znajomości technologii komputerowych, ale ma ona więcej funkcji. Przykładem mogą być: wykrywanie ruchu, wbudowany kompas i interfejs Bluetooth, który pozwala młodym programistom na sprawdzenie swoich umiejętności, dając im dostęp do technologii, które wypełniają otaczający ich świat. Pomysły na rozpoczęcie nauki z użyciem płytki BBC Micro:bit można znaleźć w społeczności element14
  • Farnell element14 wprowadził ostatnio także kilka modułów rozszerzeń do platformy BBC micro:bit, które zwiększają radość z użytkowania płytki, jak i wspierają nauczanie programowania. Wśród nich warto wyróżnić mi:node, który został zaprojektowany tak, by nauczyć młodzież podstaw mechanizmów IoT. Ma to o tyle znaczenie, że łączność pomiędzy urządzeniami staje się częścią codziennego życia. Drugim ciekawym produktem jest zestaw deweloperski MBIT-WEARIT- Development Kit, składający się z uniwersalnej obudowy do płytki micro:bit, zaprojektowanej tak by ułatwić tworzenie aplikacji mobilnych, które mogą funkcjonować jako bransoletki, breloki lub smycze na klucze.
  • W ramach szerokiej rodziny produktów edukacyjnych Arduino, dostępnych wprost z magazynów Farnell element14, warto wyróżnić szkolny zestaw Arduino CTC101. Jest to konstrukcja modułowa, przeznaczona dla młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Pozwala nauczać podstaw programowania, elektroniki i mechaniki poprzez szereg zabawnych i dobrze udokumentowanych projektów, a także łatwych do zmontowania eksperymentów.