Texas Instruments prezentuje radar CMOS działający na falach milimetrowych

Rok po zaprezentowaniu precyzyjnych radarów fal milimetrowych CMOS (serie AWRx i IWRx), Texas Instruments ogłasza wprowadzenie do masowej produkcji zintegrowanych,  szerokopasmowych układów AWR1642 i IWR1642. Radary obsługują częstotliwości w paśmie 76…81 GHz i pozwalają na trzy razy dokładniejszy pomiar oraz mniejszą obudowę przy mniejszym poborze mocy niż konkurencyjne rozwiązania. Z pomocą układów TI mmWave, tysiące konsumentów mogą projektować innowacyjne rozwiązania w branży automobilnej i przemysłowej, m.in. detekcję zajęcia przestrzeni przez samochody, liczenie ludzi w budynku, interakcję ludzi i maszyn i wiele innych.

Inżynierowie na całym świecie używają radarów TI mmWave, a pierwsze pojazdy wyposażone w nie pojawią się na drogach pod koniec 2018, z nowym, zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy ADAS, zawierającym m.in. radar krótkiego, długiego i średniego zasięgu, czyniący samochód inteligentniejszym i bezpieczniejszym. Poza systemem, układu AWR1642 można użyć do wykrycia wolnego miejsca i przeszkód przy drzwiach i bagażnikach, wolnego miejsca w kabinie, alarmu przed intruzem oraz inteligentnego systemu automatycznego parkowania.

Oprócz dostarczenia jedynego masowo produkowanego tego typu czujnika CMOS na rynku, Texas Instruments oferuje również pakiet oprogramowania do rozwoju i projektowania aplikacji oraz materiały szkoleniowe, pozwalające skrócić czas projektowania. Przykładowo, Projekt referencyjny detektora zajętości pojazdu, to pakiet sprzętu i przykładowego oprogramowania służący do systemu wykrywania obecności ludzi w pojeździe.

Czujniki TI mmWave mogą być też użyte do zastosowań przemysłowych oraz w inteligentnych miastach, budynkach oraz maszynach. Radar IWR1642, ze swoją dużą rozdzielczością oraz niewielkimi rozmiarami jest przystosowany do tego typu zastosowań. Do tego czujnika również wydano materiały szkoleniowe, na przykład:

Więcej informacji na stronie: www.ti.com/mmwave-pr-eu.

O autorze