Zestaw edukacyjny KAmeleon z STM32L4 już dostępny w sklepie KAMAMI.pl

KAMAMI.pl to nie tylko sklep internetowy, ale także biuro konstrukcyjne i producent zestawów ewaluacyjnych. Najnowszy produkt z tej rodziny, zestaw z mikrokontrolerem STM32L496ZGT6 KAmeleon-STM32L4, jest już dostępny w ofercie.

Płytka stanowi kompletną platformę do nauki programowania. Bogate wyposażenie oraz biblioteka obsługująca wszystkie wbudowane peryferia umożliwiają wykorzystanie wydajnego mikrokontrolera ARM z łatwością porównywalną z Arduino. Zestaw ma wbudowany programator/debuger ST-Link z gniazdem micro-USB, kabel micro-USB jest w komplecie, więc wystarczy dołączyć zestaw do komputera i można rozpocząć przygodę z programowaniem (w przypadku korzystania ze sterownika silnika zalecane jest użycie zasilacza 12 V dołączonego do gniazda DC lub terminala). Producent przygotował również przykładowe programy, które pokazują sposób użycia wszystkich elementów, w które wyposażona jest płytka. Dodatkowym atutem KAmeleona jest złącze przeznaczone do dołączenia analizatora/oscyloskopu Analog Discovery 2, dzięki czemu można „podglądać” stany linii mikrokontrolera.

Zestaw jest wyposażony m.in. w akcelerometr i magnetometr MEMS, czujnik temperatury, 5-przyciskowy joystick, mikrofon MEMS z regulacją poziomu sygnału i wzmacniaczem, pamięć Flash QSPI, kontroler silnika DC oraz 4-cyfrowy wyświetlacz 7-segmentowy LED. Za pomocą zamontowanych złączy do płytki można dołączyć kamerę DCMI, wyświetlacz LCD (złącze FMC), wyświetlacz LCD alfanumeryczny ze sterownikiem HD44780, a także dowolne inne rozszerzenie za pomocą złącz Arduino, Pmod i KAmod (I2C oraz SPI).

Zestawy dostępne są w wersji standardowej oraz w wersji akademickiej, przeznaczonej dla studentów i wykładowców uczelni wyższych.

O autorze