Zestaw robotyczny firmy Texas Instruments dla uniwersytetów dostępny wyłącznie w Farnell element14

Farnell element14, dystrybutor rozwiązań rozwojowych, wprowadził do swojej oferty Robotyczny zestaw edukacyjny marki Texas Instruments (TI Robotics System Learning Kit), model TI-RSLK, niedrogi zestaw oraz program nauczania, dzięki którym studenci mogą dogłębnie zrozumieć na czym polega projektowanie systemów elektronicznych.

Studenci, którzy kończą studia inżynierskie, powinni dobrze rozumieć różnorodne zagadnienia z wielu dziedzin technicznych i mieć wiedzę na temat różnych produktów, co jest niezbędne w pracy na coraz bardziej złożonym świecie. Robotyka pozwala nauczycielom przekazywać wiedzę interdyscyplinarną, a studentom daje podstawowe zrozumienie elektryki i inżynierii komputerowej. Zestaw TI-RSLK został zaprojektowany specjalnie pod kątem wykorzystania w środowisku akademickim, aby przekazywać studentom podstawową wiedzę, potrzebną do zrozumienia koncepcji inżynierskich kryjących się za projektowaniem, testowaniem i budowaniem działającego systemu robotycznego. Całość odbywa się w ramach 20-częściowego kursu, opracowanego z udziałem profesora Jona Volvano z University of Texas w Austin.

Wykorzystanie robotyki do nauki praktycznego myślenia inżynierskiego na poziomie systemów zwiększa atrakcyjność studiów oraz ułatwia studentom przyswajanie wiedzy. Stanowi też okazję dla nauczycieli do nauczania przedmiotów interdyscyplinarnych. Robotyka pozwala zaznajomić studentów z projektowaniem systemów za pomocą przemysłowych narzędzi, nauczyć tworzenia schematów procesów oraz pozyskać wiedzę i zrozumienie „z pierwszej ręki”, w oparciu o rzeczywiste zastosowania. Studenci mogą zdobyć doświadczenie w zakresie rozwiązywania problemów ucząc się na własnych błędach poprzez szereg prób i testów oraz poprawianie rozwiązań z użyciem sprzętowych i programowych narzędzi do debugowania. Wszystko to prowadzi do nabrania poczucia pewności w zagadnieniach związanych z inżynierią.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition zawiera ponad 60 elektronicznych i mechanicznych komponentów, wliczając w to wiodący w swojej klasie zestaw deweloperski SimpleLink™ MSP432P401R LaunchPad™ Development Kit. Platforma Texas Instruments SimpleLink obejmuje najszerszy wybór mikrokontrolerów ARM, dostępnych w ramach jednego środowiska deweloperskiego, wraz z oprogramowaniem, dodatkowym sprzętem i narzędziami przydatnymi w aplikacjach z dziedziny Internetu Rzeczy (IoT) i robotyki.

Zestaw TI-RSLK został zaprojektowany, by uczyć systemów i aplikacji wbudowanych, ale można go w pełni dostosować do potrzeb dydaktycznych danego wydziału. Nauczyciele mogą z łatwością wybrać w jaki sposób i które z materiałów na temat TI-RSLK zostaną wykorzystane w trakcie zajęć.

Zestaw TI-RSLK Maze Edition jest oferowany w trzech wersjach:

  • TI-RSLK Basic kit służy do nauki podstaw systemów elektronicznych i zawiera zestaw deweloperski SimpleLink™ MSP432P401R MCU LaunchPad™
  • TI-RSLK Advanced kit bazuje na koncepcjach i podzespołach z zestawu Basic, ale jest dodatkowo wyposażony w komponenty do komunikacji bezprzewodowej oparte na modułach SimpleLink Bluetooth® Low Energy CC2650 BoosterPack™ i SimpleLink Wi-Fi® CC3120 wireless network processor BoosterPack, które umożliwiają robotowi stawanie w szranki z innymi robotami TI-RSLK
  • TI-RSLK Upgrade kit to zestaw komponentów, który pozwala rozbudować wersję Basic do wersji Advanced

Zestawy TI-RSLK można nabyć w Europie w sklepie Farnell element14. Dalsze informacje na temat TI-RSLK można znaleźć pod adresem http://www.element14.com/rslk.

O autorze