SEGGER wprowadza obsługę układów Microchip SAML11 w swoich produktach

Firma SEGGER ogłosiła wprowadzenie pełnej obsługi mikrokontrolerów Microchip SAML11 w swoich rozwiązaniach do projektowania systemów wbudowanych. Inżynierowie mogą korzystać z układów z narzędziami takimi jak IDE Embedded Studio, RTOS embOS, programatory J-Link oraz program do analizy SystemView, zawartymi w pakiecie ewaluacyjnym, który jest darmowy do zastosowań edukacyjnych i niekomercyjnych, bez żadnych limitów.

Rodzina mikrokontrolerów SAML10/L11 działa z taktowaniem do 32 MHz i dysponuje pamięcią Flash o pojemności do 64 KB oraz pamięcią SRAM o pojemności do 16 KB. Charakteryzują się też bardzo niskim poborem mocy, ulepszonym kontrolerem dotykowym oraz zaawansowanymi funkcjami przetwarzania analogowego. Wariant SAML11 dysponuje dodatkowo sprzętowymi funkcjami wspomagania bezpieczeństwa. Dostarczane są w 24- i 32- pinowych obudowach i sprawdzają się w aplikacjach wymagających bezpieczeństwa, niskiego poboru mocy, obsługi pojemnościowego panelu dotykowego oraz w innych urządzeniach wbudowanych.

Dzięki portowi systemu czasu rzeczywistego embOS RTOS na mikrokontrolery SAML11, możliwa jest obsługa narzędzia do analizy wizualnej SystemView. Ten program może rejestrować dane z systemu wbudowanego w czasie jego działania. Zarejestrowane dane są analizowane a zachowanie systemu może być pokazywane na różne sposoby. Pozwala to upewnić się, że urządzenie pracuje tak jak powinno oraz ujawnić niepożądane interakcje, konflikty i błędy.

Funkcje bezpieczeństwa rodziny SAML11 są uzupełnione pakietem emCrypt, zawierającym algorytmy kryptograficzne, niezbędne do uwierzytelniania, połączeń oraz innych aspektów bezpieczeństwa.

Pakiet rozwojowy SEGGER można pobrać ze strony: https://www.segger.com/evaluate-our-software/microchip/microchip-saml11-xplained-pro/

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Segger w Polsce jest Kamami.pl

 

O autorze