Microchip rozszerza rodzinę 8-bitowych mikrokontrolerów tinyAVR

Firma Microchip Technology Inc. ogłosiła powiększenie rodziny mikrokontrolerów tinyAVR o dwa nowe układy, dysponujące zaawansowanymi funkcjami analogowymi oraz największą pamięcią w rodzinie. Układy ATtiny32 zapewniają niezawodną pracę nawet w trudnych warunkach, a także wbudowane funkcje wspomagające bezpieczeństwo, co pomaga projektantom stworzyć solidne i bezpieczne urządzenie.

Mikrokontrolery AVR od dawna używane są w responsywnych sieciach czujnikowych ze względu na swój niski koszt oraz łatwość w implementacji. Aby zwiększyć możliwości oraz responsywność urządzeń  z czujnikami, ATtiny3217 i ATtiny 3216 korzysta z dwóch przetworników analogowo-cyfrowych, co umożliwia implementację kontrolera dotykowego jednocześnie z innym pomiarem analogowym. Jeden z przetworników może działać jako kontroler dotykowy i zbierać dane wysyłane przez czujnik dotykowy. W tym czasie drugi może monitorować inny tym sygnału, np. od termistora lub czujnika ciśnienia. Oba przetworniki mogą być też użyte do szybszego próbkowania różnych typów sygnałów. Dodatkowe korzyści z używana ATtiny3217 i ATtiny3216, to:

  • Poprawiona wydajność i dokładność w aplikacjach czasu rzeczywistego
  • Stabilna i niezawodna praca
  • Poprawiona odporność na szumy i ekstremalne warunki
  • Większa funkcjonalność, dzięki pamięci Flash o pojemności 32 KB

Rodzina mikrokontrolerów tinyAVR jest zapewnia dużą wydajność, efektywność energetyczną, i łatwość użycia. Serię można programować w środowisku Atmel Studio 7 oraz konfiguratorze Atmel START. Dostępny jest zestaw rozwojowy ATtiny 3217 Xplained Pro.

Więcej informacji na stronie: www.microchip.com/promo/attiny3217

O autorze