Oprogramowanie dodatkowe PinMap do testerów CableEye – definiuj własne złącza

Firma CAMI Research, producent testerów kabli, do swoich urządzeń CableEye oferuje także gotowe płyty PCB – zwane CB-boards, które są wyposażone w popularne złącza.

Pośród oferowanych produktów warto zatrzymać się chwilę nad produktami CB8 oraz CB29. Płyta CB29 jest wyposażona w terminal bloki, natomiast CB8 jest płytą uniwersalną, co w połączeniu z oprogramowaniem dodatkowym PinMap (item 708) pozwala na własne definiowanie połączeń w wiązkach oraz w razie potrzeby ich modyfikacje.

W ramach oprogramowania do dyspozycji jest baza gotowych złącz. Można też dodawać niestandardowe złącza, co poprzedzi wybór grafiki. Następnie definiujemy wszystkie piny w złączu, po kolei przykładając do nich sondę pomiarową (niedołączaną razem z oprogramowaniem, ale wchodzącą w skład wszystkich zakupionych testerów M2U-Full. M3U oraz HVX).

Każdorazowe dotknięcie pinu uruchamia krótki sygnał dźwiękowy, co pozwala na definicję wszystkich potrzebnych punktów bez odrywania sondy od wprowadzanego konektora. Po skończonym sondowaniu, istnieje możliwość stworzenia etykiet dla wszystkich połączeń oraz zapisania pliku „map”.

Produkt ten posiada licencję „Site Licence”, która pozwala na zakup jednego oprogramowania PinMap do wszystkich posiadanych testerów w ramach jednego oddziału firmy.

Więcej informacji na temat tego oprogramowania TUTAJ

O autorze