SEGGER ogłasza powstanie emLib-C – zoptymalizowanej biblioteki uruchomieniowej dla procesorów ARM

SEGGER ogłosił powstanie biblioteki uruchomieniowej emLib-C\, która może być zastępstwem za gllibc lub newlib w dystrybucjach GNU. emLib-C, w porównaniu do innych bibliotek, znacząco obniża zapotrzebowanie na pamięć. Biblioteka dostarczana jest jako kombinacja kodu źródłowego w języku ANSI-C oraz kodu w języku asemblera ARM. Dzięki temu może być zoptymalizowana pod kątem szybkości oraz rozmiaru kodu wykorzystując własności specyficzne dla architektury procesorów ARM.

SEGGER emLib-C jest przetestowaną i zaufaną biblioteką standardową, która jest już wykorzystywana w programie SEGGER Embedded Studio – profesjonalnym, zintegrowanym środowisku do programowania procesorów ARM i RISC-V.

Biblioteka uruchomieniowa emLib-C dysponuje silnie zoptymalizowanymi funkcjami; w tym tylko funkcjami wspierającymi niezbędnymi do działania, co pozwala zminimalizować obciążenie pamięci. Wiele funkcji jest dostarczane w dwóch implementacjach – pod kątem rozmiaru w pamięci oraz pod kątem szybkości. Funkcje matematyczne są w pełni wielobieżne.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.segger.com/products/emlibc

Oficjalnym dystrybutorem produktów marki Segger w Polsce jest Kamami.pl

O autorze