LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
IoT

Farnell element14 w swoim serwisie IoT Hub dostarcza nowej wiedzy i artykułów technicznych dla twórców IoT

Farnell element14 dodał kolejne nowe treści do swojego serwisu IoT Hub. Serwis ten jest dostępny po polsku, angielsku, francusku i niemiecku oraz zawiera różnorodne wiadomości, informacje, przykłady projektów (case studies), opisy produktów, wywiady, a także artykuły techniczne, w których rozważane są możliwości zastosowań IoT.

Nowe treści obejmują m.in.:

  • Co wybrać podczas implementacji interfejsu Bluetooth Low Energy – piąte, główne wydanie Bluetooth umożliwiło dostosowanie parametrów komunikacji bezprzewodowej do konkretnych potrzeb aplikacji. W artykule opisano czynniki, jakie należy rozważyć podczas implementacji interfejsu BLE w urządzeniach, począwszy od kwestii doboru anteny radiowej i obsługi protokołu, a kończąc na tematyce API.
  • Technologia noszona: czym dokładnie jest i dlaczego cieszy się taką popularnością? – autor omawia najnowsze innowacje na rynku urządzeń noszonych na ciele, począwszy od inteligentnych ubrań i biżuterii, a kończąc na inteligentnych tatuażach; na koniec artykułu autor przygląda się podejściom, jakie mogą obecnie podejmować projektanci systemów.
  • Co słychać w Internecie Rzeczy? – autor przygląda się czterem kluczowym elementom ekosfery IoT: czujnikom, zarządzaniu mocą, bezpieczeństwu i łączności; omawia niektóre najnowsze i najbardziej ekscytujące osiągnięcia w każdej z tych dziedzin. Następnie przechodzi do dyskusji na temat powiązań pomiędzy IoT i sztuczną inteligencją (AI) oraz tematu korzyści płynących z wykorzystania chmury w przyszłych, bardziej ambitnych projektach IoT.

Oprócz powyżej opisanych artykułów, czytelnicy mogą zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez autorów z firmy Murata Europe (artykuł: Poprawnie dobrana łączność niezbędna do efektywnego Internetu Rzeczy) oraz z firmy ARM (artykuł: Wydłużanie czasu pracy na baterii w urządzeniu IoT BLE). Murata Europe przygląda się, jak kluczowe technologie komunikacyjne ewoluowały by spełnić złożone, a czasem bardzo wyzywające wymagania IoT oraz pokazuje rozwiązanie sprzętowe, które znacząco ułatwia zadania projektowe. ARM dokładnie przygląda się znacznikom BLE firmy L-Tek (model FF1502), które pracują jako nadajniki rozgłaszające informacje; w artykule wytłumaczono, w jaki sposób zoptymalizować czas pracy na baterii w przypadku urządzenia opartego o FF1502, korzystając przy tym z debuggerów ULINK-plus, które pozwalają na wysoce precyzyjną analizę poboru mocy, gdy używa się ich wraz ze środowiskiem Arm® Keil® MDK.

Aby przeczytać te i inne artykuły należy odwiedzić stronę: pl.farnell.com/internet-of-things.