LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Robert Rospędzihowski Wiceprezesem Premier Farnell ds. Sprzedaży w rejonie EMEA

Premier Farnell, Dystrybutor Rozwiązań Rozwojowych, mianował Roberta Rospędzihowskiego na stanowisko Wiceprezesa odpowiedzialnego za sprzedaż w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, odpowiadającego bezpośrednio przed Prezesem koncernu Premier Farnell, Chrisem Breslinem. Robert Rospędzihowski kieruje sprzedażą Farnell element14, w całym rejonie EMEA, a jego nominacja została ogłoszona ze skutkiem natychmiastowym.

Robert Rospędzihowski pełnił rolę Regionalnego Dyrektora Sprzedaży od 2015 roku, odpowiadając za sprzedaż, działania marketingowe i e-commerce w Europie Wschodniej, krajach skandynawskich oraz na kluczowych rynkach międzynarodowych w Rosji, Turcji i Izraelu.

Robert Rospędzihowski ma ponad 30 lat doświadczenia w sprzedaży i dystrybucji oraz imponujące osiągnięcia w zarządzaniu strategiami sprzedaży w obu Amerykach, Chinach i Europie. Powrócił do koncernu Premier Farnell w 2015 roku, po opuszczeniu firmy Thomas Cook, w której kierował promocją. Wcześniej piastował liczne wysokie stanowiska zarządzające i pełnił funkcje kierownicze w firmach z branży elektroniki, takich jak Premier Farnell, Arrow Electronics, Future Electronics, a początkowo także ITT/STC Electronic Services.

Robert Rospędzihowski jest także przewodniczącym Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju, który liczy ponad 8000 członków na całym Świecie, w tym w Australii, Argentynie, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Belgii i krajach skandynawskich. Jest żonaty i ma czwórkę dzieci.