Mikrokontroler Maxim z kompletem zabezpieczeń w 2x mniejszej obudowie

Producenci systemów przemysłowych, użytkowych, systemów komputerowych lub IoT wrażliwych pod względem bezpieczeństwa otrzymali do dyspozycji układ MAX32558. Jest to szybkie i wydajne rozwiązanie służące do obsługi bezpiecznych operacji kryptograficznych, przechowywania klucza i aktywnego wykrywania ingerencji w system. Model MAX32558, jako najnowszy członek rodziny mikrokontrolerów DeepCover, oferuje sprawdzone funkcje zabezpieczeń, jednocześnie pozwalając projektantom zaoszczędzić do 50% powierzchni płytki PCB w porównaniu do swego najbliższego konkurenta.

W miarę minimalizacji produktów elektronicznych oraz częstszego wykorzystania połączeń między urządzeniami wzrasta zagrożenie dla poufnych informacji oraz prywatności. Z tego powodu producenci muszą przykładać dużą wagę do kwestii bezpieczeństwa projektowanych urządzeń. Choć powinni oni zapobiegać możliwości ataków już na poziomie układu, zwiększenie bezpieczeństwa często stoi w konflikcie z takimi kwestiami, jak ograniczenie powierzchni płytki, stopień komplikacji projektu i terminy jego realizacji.

Układ MAX32558 DeepCover jest oparty na rdzeniu ARM Cortex-M3 i zawiera 512 KB wbudowanej pamięci Flash. Stanowi on odpowiedź na dylematy projektantów, oferując silne zabezpieczenia przy jednoczesnym zachowaniu małej powierzchni układu. Ponadto upraszcza on proces integracji projektu i przyspiesza wprowadzenie gotowego produktu na rynek. Układ w niewielkiej obudowie mieści kilka funkcji zabezpieczeń, w tym bezpieczne przechowywanie klucza, bezpieczny bootloader, funkcję aktywnej detekcji ingerencji i bezpieczne podukłady kryptograficzne. Układ obsługuje ponadto wiele interfejsów komunikacji, takich jak USB, SPI, UART oraz I2C, dzięki czemu może posłużyć do realizacji rozmaitych systemów.

Doświadczenie firmy Maxim oraz obsługa techniczna i technologia, którą oferuje firma, pozwala usprawnić proces certyfikacji terminali płatniczych i skrócić go nawet do 6 miesięcy, podczas gdy w typowej sytuacji taki proces może trwać od 12 do 18 miesięcy.

Układ MAX32558 jest już dostępny na stronie internetowej Maxim. Dostępny jest również towarzyszący zestaw ewaluacyjny MAX32558-KIT#.

O autorze