Nowa płytka z układem SoC Xilinx Zynq Ultrascale+: Avnet Ultra96

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo zestawu Ultra96, platformy deweloperskiej, opracowanej wspólnie przez firmy Avnet i Xilinx oraz organizację 96Boards. Film opisuje elementy zestawu, demonstruje sposób uruchomienia oraz podłączenia zestawu do sieci, a także pokazuje działanie prostego przykładu przygotowanego przez producenta.

Zastosowany chip Xilinx Zynq Ultrascale+ to układ składający się z komórek programowalnych, charakterystycznych dla układów FPGA oraz procesora z czterema rdzeniami ARM Cortex- A53, dwóch rdzeni przystosowanych do przetwarzania w czasie rzeczywistym Cortex-R5 oraz blok przetwarzania grafiki Mali-400. Dzięki zastosowaniu procesu technologicznego FinFET+ 16 nm, obliczenia w układzie są bardzo wydajne, a pobór mocy – niski.

Płytka Ultra96 jest dostarczana wraz z 16-gigabajtową, przemysłowej klasy kartą pamięci SD marki Delkin, na którą wgrany jest system Embedded Linux. Projektanci mogą podłączyć się do płytki poprzez serwer WWW, korzystając z bezprzewodowego punktu dostępowego, lub użyć wstępnie wgranego systemu Embedded Linux wraz ze środowiskiem graficznym Enlightenment Desktop, widocznym na ekranie podłączonym przez złącze Mini DisplayPort.

Projektanci mogą przekazywać sygnały z i do płytki za pomocą zgodnych ze standardem 96Boards złączy rozszerzeń, do których można podłączyć akcesoria. Dobrym przykładem jest zestaw dodatków Seeed Studio Grove Starter Kit for 96Boards, w pełni kompatybilny z Ultra96.

Platforma znajdzie zastosowanie w aplikacjach, które wymagają intensywnego przetwarzania danych i dużej wydajności np. w sztucznej inteligencji, uczeniu maszynowym, wirtualnej rzeczywistości, Internecie Rzeczy i sterowaniu w przemyśle.

Płytka została udostępniona do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Karta produktu na stronie Avnet

Strona rodziny układów Xilinx Zynq Ultrascale+

Instrukcja uruchomienia płytki

O autorze