LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Artykuły

Prezentacja wideo płytki ewaluacyjnej do wyświetlacza Texas Instruments DLP LightCrafter 2000

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo zestawu DLPDLCR2000EVM – płytki ewaluacyjnej z wyświetlaczem LightCrafter Display 2000 firmy Texas Instruments. Film demonstruje sposób uruchomienia płytki jako nakładki na komputer BeagleBone Black oraz pokazuje działanie projektora na przykładzie przygotowanym przez producenta.

Układ DLP2000 i moduł ewaluacyjny DLP LightCrafter Display 2000 stanowią tanie rozwiązanie pozwalające wykorzystać technologię DLP. Rdzeniem tego typu projektorów są układy DMD (Digital Micromirror Device), które składają się z tysięcy sterowanych mikroluster odbijających lub rozpraszających padający na nie strumień promieniowania.

Podwójne złącze modułu jest skonfigurowane do współpracy z dowolnym procesorem wykorzystującym interfejs oparty na GPIO, obsługującym do 24 bitów głębi koloru. Należy do nich płytka projektowa BeagleBone Black oparta na procesorze TI Sitara AM335x. Dostępne są ponadto sterowniki i przykładowe kody dla BeagleBone Black, które ułatwiają programowanie. Dzięki temu technologia ta staje się bardziej przystępna dla projektantów, którzy chcieliby wykorzystać wysokiej jakości wyświetlacze DLP Pico w swych systemach.

Układ DLP2000 może zostać wykorzystany w inteligentnych, przenośnych telewizorach, małych projektorach, cyfrowych tablice informacyjnych, rzutnikach dla inteligentnych mieszkań, smartfonów i tabletów, a także w panelach kontrolnych i wyświetlaczach dla urządzeń IoT

Uwaga! Zestaw współpracuje z komputerem BeagleBone wyłącznie pod kontrolą systemu Debian Jessie 8.9

Płytka została udostępniona do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Przewodnik użytkownika

Link do ściągnięcia systemu Debian Jessie 8.9 dla komputera BeagleBone

Strona rodziny produktów DLP Texas Instruments