Farnell element14 dodaje do oferty czujniki rejestrujące dane i bramki firmy Purrmetrix

Farnell element14 dodał produkty firmy Purrmetrix do swojej oferty czujników z funkcjami rejestracji. Firma ta prezentuje zupełnie nowe podejście do tworzenia rejestratorów danych. W odróżnieniu od istniejących urządzeń tego typu, produkty marki Purrmetrix nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów do zbierania lub pobierania danych z czujników, ponieważ wszystko jest przesyłane na żywo do serwisu internetowego producenta.

Wybór czujników rejestrujących dane oraz bramek sensorowych pozwala użytkownikom mierzyć, zapisywać i rejestrować szereg wartości środowiskowych, a wśród nich: temperaturę, wilgotność, stężenie dwutlenku węgla, a nawet liczbę osób w pomieszczeniu. Pozwala to na szybkie, ale zarazem głębokie zrozumienie warunków, jakie panują w dowolnym miejscu – począwszy od szklarni, a kończąc na budynkach mieszkalnych. Czujniki i bramki marki Purrmetrix można stosować w różnych aplikacjach, a ponadto są niedrogie, dzięki czemu nadają się do wielu branż przemysłu. Mogą posłużyć m.in. do zarządzania budynkami, monitorowania i sterowania zużyciem energii, kontroli centrów danych, nadzoru nad budynkami socjalnymi oraz do stosowania w rolnictwie.

System firmy Purrmetrix umożliwia bezprzewodowe podłączenie do 200 małych, lekkich czujników do jednej bramki, która na żywo przesyła dane do serwerów firmy. System jest bardzo elastyczny i pozwala użytkownikom na swobodne pozycjonowanie czujników – dokładnie tam, gdzie tego potrzebują. Można je szybko i w łatwy sposób skonfigurować, w efekcie czego wystarczy pół godziny od otwarcia pudełka z czujnikami, by zacząć rejestrować zbierane przez nie informacje. Bogaty wybór szablonów do prowadzenia analiz, a wśród nich mapy natężenia i wykresy wodospadowe, pozwala użytkownikom przeglądać dane w postaci graficznej, w czasie rzeczywistym, lub odtwarzać przebieg zdarzeń w dowolnie wybranym okresie. Czujniki pobierają mało mocy, dzięki czemu mogą pracować około 3 lat na zasilaniu bateryjnym.

Ponieważ dane są przekazywane na żywo, mogą posłużyć do ciągłego (i konsekwentnego) monitoringu, raportowania, rejestrowania, analizowania oraz podejmowania akcji. Dane mogą być również powiązane z powiadomieniami e-mailowymi, lub eksportowane z systemu przez przygotowane API do innych usług chmurowych klasy BMS, CAFM, menedżerów zadań czy zupełnie dowolnych platform IoT.

Kluczowe korzyści, płynące ze stosowania systemu Purrmetrix obejmują m.in.:

  • bardzo szybką instalację i konfigurację,
  • bezprzewodową komunikację, która pozwala na rozlokowanie czujników dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne,
  • precyzyjne mapowanie danych środowiskowych względem planu lub modelu budynku,
  • powiadomienia i analiza różnych typów danych środowiskowych, dostępnych na żywo,
  • przygotowane API, które pozwala zintegrować analizę z oprogramowaniem do zarządzania zadaniami lub kontroli funkcjonowania budynków,
  • konkurencyjne koszty instalacji, względem klasycznych urządzeń do rejestracji danych.

Wybór czujników i bramek marki Purrmetrix jest dostępny w sklepie Farnell element14 w Europie, w Newark element14 w Ameryce Północnej i w element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

O autorze