Farnell element14 poszerza swoją ofertę o nowe 8-bitowe mikrokontrolery PIC i AVR firmy Microchip

Farnell element14 wprowadził na do swoich magazynów nowe 8-bitowe mikrokontrolery PIC® i AVR®, produkowane przez firmę Microchip. Ponadto daje swoim klientom szansę na wygranie bezpłatnej kopii książki „This is (not) Rocket Science”, podczas dokonywania zamówień.

Wśród najnowszych modeli, o jakie zostały rozbudowane rodziny mikrokontrolerów PIC i AVR znajdują się:

  • Seria megaAVR® 0: Mikrokontrolery ATmega3208/3209/4808/4809 zwiększają efektywność systemów sterowania czasu rzeczywistego, co ma miejsce za sprawą połączenia inteligentnych, sprzętowych peryferiów z energooszczędną, 8-bitową architekturą AVR. Każdy z modeli cechuje się indywidualnymi parametrami w zakresie liczby wyprowadzeń, rodzaju obudowy, pojemności pamięci, ale wszystkie zawierają szybki przetwornik analogowo-cyfrowy oraz łatwe w konfiguracji peryferia niezależne od rdzenia (Core Independent Peripherals).
  • Układy PIC18 o 64 wyprowadzeniach: Mikrokontrolery PIC18(L)F65/66K40 łączą w sobie dużą pamięć Flash/EE/RAM, bogaty zestaw zintegrowanych obwodów peryferyjnych, wsparcie dla technologii XLP oraz możliwość pracy przy 5-woltowym napięciu zasilania, dzięki czemu nadają się do wielu różnorodnych aplikacji. Podzespoły te mają 64 wyprowadzenia i zawierają takie peryferia niezależne od rdzenia, jak generator komplementarny, zaawansowane timery, kontrolę poprawności danych w pamięci, sprzętowe, pojemnościowe dzielniki napięcia, obwody wykrywania przejścia sygnału przez zero i mechanizmy do przekierowywania sygnałów z i do wyprowadzeń, co zwiększa obszar zastosowań tych układów i zmniejsza koszty całkowite tworzonych systemów.
  • Bogate w funkcje mikrokontrolery o 14 lub 20 wyprowadzeniach: Rodzina 8-bitowych mikrokontrolerów PIC16(L)F15325/45, wyposażona w zestaw analogowych, niezależnych od rdzenia obwodów peryferyjnych. Wspiera technologię bardzo niskiego poboru mocy (eXtreme Low-Power – XLP) i jest polecana do różnorodnych aplikacji, a wśród nich także do zastosowań wymagających energooszczędności.

Farnell element14 będzie od teraz przez jakiś czas oferować wyjątkowe zniżki na niektóre z 8-bitowych narzędzi deweloperskich, z których wszystkie zawierają wbudowany programator lub debugger.

Klienci mają także okazję do wzięcia udziału w konkursie, w którym można wygrać anglojęzyczną książkę „This is (not) Rocket Science” – podręcznik opisujący najnowsze 8-bitowe obwody peryferyjne niezależne od rdzenia i narzędzia programistyczne przygotowane przez firmę Microchip, a w tym środowisko deweloperskie MPLAB X.

O autorze