Prezentacja zestawu demonstracyjnego do bezprzewodowego przesyłania energii

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji wideo zestawu demonstracyjnego do bezprzewodowego przesyłania energii wyposażonego w cewki firmy Würth Elektronik oraz podzespoły Rohm Semiconductor. Film demonstruje najważniejsze elementy odbiornika oraz nadajnika, sposób połączenia zestawu, a także demonstruje sposób podłączenia do zasilania zewnętrznego urządzenia – płytki Arduino.

Nadajnik został wyposażony w cewkę Wurth 760 308 110. Maksymalna moc wyjściowa wynosi 15 W. Nadajnik powinien być zasilany napięciem 19 V. Zestaw jest zgodny ze specyfikacją Qi w wersji 1.2.2. Na płytce zastosowano transmitter MP-A7.

Płytka odbiornika została wyposażona w cewkę Wurth 760 308 102 207. Napięcie generowane przez zestaw jest równe 10 VDC. Układ może pobierać do 10 W mocy, a po modyfikacji nawet 15 W mocy. Jest zgodny z Qi w wersji 1.2.2. W zestawie znajduje się także nakładka na odbiornik z matrycą diod LED. Diody są zapalane gdy odbiornik otrzymuje zasilanie z nadajnika. Po zdjęciu matrycy LED można uzyskać dostęp do zasilania 5 V, co pozwala zasilać z zestawu np. płytkę Arduino.

Ostatnim elementem zestawu jest zasilacz 19 V z wymiennymi wtyczkami. Do zasilacza dołączone są wtyczki: europejska, USA i UK.

System bezprzewodowego ładowania baterii to technologia, która już za kilka lat będzie szeroko rozpowszechniona. Może być stosowana przy ładowaniu baterii, np. w smartfonach lub samochodach elektrycznych i hybrydowych.

Zestaw został udostępniony do testów przez firmę Farnell element14.

Więcej informacji

Link do produktu w sklepie Farnell element14

Strona elementów do bezprzewodowego przesyłania energii Wurth Elektronik

Karta zestawu na stronie Rohm Semiconductor

Dokumentacja zestawu demonstracyjnego

O autorze