STMicroelectronics prezentuje szybszy i bardziej elastyczny programator STLINK-V3 do układów STM8 i STM32

Firma STMicroelectronics zaprezentowała nową generację programatorów STLINK-V3 do mikrokontrolerów STM32 i STM8. Nowa wersja programatora pozwala na obsługę pamięci masowej, wirtualnego portu COM z mostkiem wielościeżkowym, a także  jest w stanie dokonywać operacji zapisu 3 razy szybciej. Oprócz tradycyjnych interfejsów JTAG/SWD i SWIM, port COM programatora pozwala na komunikację za porednictwem UART, I2C, SPI CAM oraz GPIO. Ta funkcja pozwala projektantom na automatyzację testów i programowanie urządzeń z własnym bootloaderem.

Główne narzędzia rozwojowe już wspierają STLINK-V3, pozwalając użytkownikom na korzystanie z nowych funkcji z pomocą interfejsu graficznego programatora STM32Cube i środowisk programistycznych takich jak Keil MDK-ARM, IAR EWARM oraz środowisk opartych na kompilatorze GCC. ST umożliwia także dostęp do interfejsu API niskiego poziomu programatora.

Użytkownicy mogą skorzystać z zestawu STLINK-V3SET, który zawiera programator, złącze do debugowania, przewody, oraz płytkę adaptera obsługującą funkcje SWIM oraz dostęp do sygnałów z mostka wielościeżkowego.

Więcej informacji na stronie: www.st.com/stlink-v3

O autorze